Tasarım işleri için yüksek Hz önemli mi?

kalsiyumcanavari

Hectopat
Daha fazla  
Tasarım işleri yapıyorum. Monitör alacağım. Monitörlerde Hz'lere takılmam gerekiyor mu? 165Hz gözler için yeterli değil mi? Yoksa çok büyük farklar var mı?

Tasarımcılar için panelin Hz değeri değil tipi daha önemlidir diye düşünüyorum. Hz değeri artarsa ekran genel olarak daha akıcı olur. Evet bu güzel bir şey ama Hz değerini önemseyip de TN panel alırsanız renkleri IPS'lerdeki kadar güzel göremezsiniz.

Yani kısacası sizin için renkler önemliyse IPS almanız daha iyi olur.
Oyun da oynayacaksanız ve renklerin sizin için bir önemi yoksa TN alabilirsiniz.
VA ise genelde ikisinin arası olarak tabir edilir.

Oyun hiç önemli değil diyebilirim. Renkler çok önemli benim için orjinal renkler görmem gerekiyor ama Fortnite benim vazgeçilmez oynum. IPS'de oyun oynarsam ne olur?

Yüksek Hz değerine sahip IPS panel tercih ederseniz sorun olmaz. Hem güzel renkler görürsünüz hem de yüksek Hz değeriyle rakiplerinizden geri kalmazsınız.

Düşük gecikme değerine (ms) sahip olmalı ayrıca Fortnite'ta iyi bir monitör performansı için.

Kaç Hz yeterli olur. Oyun sadece biraz akışkan olması yeter. Mesela Fortnite 60Hz'de oynuyorum o kadar kötü değil benim için ama akışkan oyun nasıl denemek istiyorum ve kullanmak benim için oyunu daha güzel hale getireceğini düşünüyorum. En düşük kaç Hz önerirsiniz.

Bende yillarca PUBG Fortnite CS:GO'yu 60 Hz ile oynadim ve dedigin gibi cok kotu degil. Fakat 144 Hz almanı tavsiye ederim. Ben 144 Hz'ye gecince PC sanki daha hizlanmis gibi hissetmeye başladım. Ve daha sonra 60Hz kullandigimda agir cekim modundaymis gibi hisler oluştu Kisacasi 144 Hz ideal. Bütçen varsa daha yuksek Hz modellere bakabilirsin.

Dual (çift) alacağım bu yüzden bütçe için her monitöre 3000₺ vereceğim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…