Taşınabilir HDD'nin hızının düşmesi

LuciferM.

Kilopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
WD
Arkadaşlar merhaba. Daha 3 ay önce WD my passport 5 TB modelini satın aldım. İçinde sadece video var ve hafıza biraz azaldı. Son zamanlarda test yaptığım ve hiçbir problem göstermediği halde hızı çok düştü. Ayrıca bazen HDD'ye girdiğim de bilgisayar donuyor ve HDD hafızasını gösteren kısım bembeyaz oluyor. Son olarak da HDD hiçbir şekilde bir uygulamayı kullanmadığı halde HDD'yi güvenli çıkar dediğim de aygıt çıkartma problemi yaşıyorum. Yanıtlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Acaba hard diski çıkartırken direkt USB kablosunu mu çekiyorsunuz, yoksa donanımı güvenle kaldır yapıyor musunuz? Mekanik kısım sürekli sök tak olayından dolayı zarar görmüş de olabilir. Ayrıca hafızanın dolması da bir etken ama bu yavaşlatır sadece, donma yapmaması gerek.

Acaba hard diski çıkartırken direkt USB kablosunu mu çekiyorsunuz, yoksa donanımı güvenle kaldır yapıyor musunuz? Mekanik kısım sürekli sök tak olayından dolayı zarar görmüş de olabilir. Ayrıca hafızanın dolması da bir etken ama bu yavaşlatır sadece, donma yapmaması gerek.
Şu ana kadar hep güvenli çıkar dedim hiç direkt olarak çekmedim. Nedense bu hafıza dolmaya başladıktan sonra kendi kendine olmaya başladı. Mesela 7zip ile dosya çıkartırken ya da winrar ile çıkartırken hız 15mb/s’ yi geçmiyor. Ya da içine dosya gönderirken bazen normal hızıyla dosyayı alıyor bazen de hız 6mb/s’ yi geçmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı