Taşınabilir Seagate HDD Sağlık Durumu

xbea

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Elimde Seagate Expansion 2TB taşınabilir bir HDD bulunmakta, ancak sağlık durumu HD Tune Pro'dan baktığım kadarıyla pek iyi değil. Sizce bu tablo neyi ifade ediyor? Aşağıya sağlık durumunu ekledim. Şimdi error scan testini de yapıyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?

segate 1 healt 2020-09-13 180030.png

Diskin yüzeyinde bozuk olabilecek 32 sektör ve durumu doğrulanamayan 32 sektör var ve diskin sıcaklığı çok yüksek o yüzden uyarı veriyor. İçindeki verileri alıp Low Level Format tool ile format atabilirsin.
Yani diskin sıcaklığı biraz yüksek tabi şu an değil ama bir kere çok yükselmiş o yüzden uyarı veriyor.
Ama şu anki sıcaklık değeri bile yüksek sayılabilir mümkünse error scan yapma o zaman daha çok ısınır.
Bu seferki değerler bu disk için yüksek değil Low Level Format attığın zaman büyük ihtimalle diskin durumu normale dönecek.

Son düzenleme:
Diskin yüzeyinde bozuk olabilecek 32 sektör ve durumu doğrulanamayan 32 sektör var ve diskin sıcaklığı çok yüksek o yüzden uyarı veriyor. İçindeki verileri alıp Low Level Format tool ile format atabilirsin.
Yani diskin sıcaklığı biraz yüksek tabi şu an değil ama bir kere çok yükselmiş o yüzden uyarı veriyor.
Ama şu anki sıcaklık değeri bile yüksek sayılabilir mümkünse error scan yapma o zaman daha çok ısınır.
Bu seferki değerler bu disk için yüksek değil Low Level Format attığın zaman büyük ihtimalle diskin durumu normale dönecek.
Hocam çok teşekkürler , bana çok yardımcı oldunuz. Hocam şu anda elimde verileri yedekleyecek başka bir depolama birimi yok , yakın bir zamanda yeni bir tane depolama birimi alma ihtimalim var . Ortalama 3 ay kadar bu şekilde kullansam sorun olur mu? Hocam sizden yeni açtığım bir konuda da yardım isteyebilir miyim ? Siz gerçekten tecrübelisiniz bana biraz daha yardımcı olur musunuz ?
Yardım istediğim konu bu hocam . Bu arada error scan taramasını iptal ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı