Sözel Tatil hakkında konuşma konusu önerisi

celalsengorkedi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Edebiyat dersinde herkese bir konu verildi ve bu konu hakkında 3 dakika konuşması istendi. Ben tatil hakkında konuşma yapacağım fakat 3 dakika ne konuşabilirim bilmiyorum. Tatil hakkında ne anlatabilirim? Örnek verirseniz sevinirim.

Tatil niye yapılır, insanın neden tatile ihtıyacı vardır?
Ne tür mekanlarda ne tür tatil yapılabilir?

Bu tarz etkinlikler kişinin kendisini ifade edebilme yeteneğine katkı sağlayacak faydalı etkinlikler bana kalırsa. Buradan veya herhangi bir yerden fikirler, basmakalıp cümleler alıp onların etrafında bir taslak oluşturmaktansa bir kağıda aklınıza ne geliyorsa dökün. Mesela "tatil" kelimesini düşününce aklına ilk gelen şey ne? Bununla başlayabilir, bunun çerçevesinde bir karalama çıkarabilirsin. Sonrasında da temize geçer ve çok rahat 3 dakika konuşulabilecek bir şey ortaya çıkarabilirsin.

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere tatil hakkında bir konuşma yapacağım. Tatil, hepimizin sevdiği ve ihtiyaç duyduğu bir şeydir. Tatil yapmak, hem bedenimizi hem de ruhumuzu dinlendirir, stresimizi azaltır, yeni yerler görme ve yeni insanlar tanıma fırsatı verir. Tatil yapmanın birçok yolu vardır. Kimileri deniz kenarında güneşlenmeyi ve yüzmeyi tercih eder, kimileri dağlarda doğa yürüyüşü yapmayı veya kamp kurmayı sever, kimileri de kültürel geziler yaparak tarihi ve sanatsal eserleri keşfetmeyi ister. Herkesin tatilden beklentisi ve zevki farklıdır. Benim için tatil, yeni kültürleri öğrenmek, farklı lezzetleri tatmak ve eğlenceli aktivitelere katılmak demektir. Bu yüzden, her yıl farklı bir ülkeye veya şehre gitmeye çalışırım. Bu yaz da İtalya'ya gittim ve çok güzel bir tatil geçirdim. İtalya, hem doğal güzellikleri hem de tarihi ve kültürel zenginliği ile beni büyüledi. Roma, Venedik, Floransa gibi şehirleri gezdim, Colosseum, Trevi Çeşmesi, San Marco Meydanı gibi ünlü yerleri gördüm, pizza, makarna, tiramisu gibi lezzetli yemekler yedim ve çok eğlendim. Tatilim boyunca çok güzel anılar biriktirdim ve çok şey öğrendim. Sizlere de tavsiye ederim, eğer imkanınız varsa İtalya'ya mutlaka gidin ve bu güzel ülkeyi keşfedin. Tatil yapmak hayatımızın önemli bir parçasıdır. Bize enerji verir, mutlu eder ve hayata daha pozitif bakmamızı sağlar. Bu yüzden, tatilinizi iyi değerlendirin ve kendinize uygun bir tatil planı yapın. Hepinize iyi tatiller dilerim. (İtalya yerine başka bir yer seçebilirsin.)

Yeni konular

Geri
Yukarı