TCL 55P725 uydu kurulumu ve CI modül hatası

Yilsev

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 9 7900, Sapphire Nitro+ 6600 XT, ASUS Rog Crosshair x670e Hero, 2x32 Gb G-Skill Tident Neo 6000 Mhz, Samsung 990 Pro 2tb
Meslek
Elektrik Mühendisi
Merhaba arkadaşlar,

Birkaç hafta önce babama TCL 55P725 Android TV aldım, servis gelip kurulumunu yapmış. Halihazırda Digitürk alıcısı da olduğu için TV üzerinde herhangi bir uydu kurulumu vs. yapmamış.

TV de dahili uydu alıcı ve CI modül girişi olduğu için Digitürk kutusunu boşa çıkarmak ve haliyle kullanımı kolaylaştırmak için biraz uğraştım ancak ilginç sorunlarla karşılaştım. Aşağıda açıklamaya çalışacağım:

CI modülü TV'ye bağlı değilken, Digitürk alıcısına bağlı uydu anten kablosunu söküp TV'ye bağlayıp Türksat 42e için frekans 12380, sembol, oranı 27500, polarizasyon v – dikey olarak arama yaptım. Epey uzun sürdü ancak kanalları buldu. Buraya kadar Digitürk ile ilgili bir durum yok, normal TV uydu kurulumu gibi yaptım ancak bulunan kanalların neredeyse hiçbiri açılmadı, hep şifreli kanal uyarısı çıktı. ATV, kanal D, Bloomberg ve Habertürk gibi şifresiz olduğunu bildiğim tüm kanalları denedim. Sadece 1-2 kanal (tgrt belgeseldi sanırım, bir de Avrupa kanalı) açıldı.

Bundan sonra CI modülünün içine Digitürk alıcısının kartını yerleştirdim, modülü TV'ye taktım ancak yine bu kanallar açılmadı. Digitürk alıcısı aktifken açılan şifreli kanallara da özellikle baktım onlarda da şifreli kanal ibaresi çıkıp açılmadı.

Kartı ters mi taktım diye tersyüz edip denedim sonuç değişmedi, modülü ters denedim girmiyor zaten o tek yönlü, yanlış takma şansımız yok.

TV'de TKGS de olmadığı için epey uğraştırıyor bu süreçlerde denemeler.

Böyle bir şey yaşayan varsa nerede yanlış yaptığım ve çözüm konusunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı