TCL C635 55 4K'da 120 Hz vermiyor

BurakTurkoglu28

Hectopat
Merhaba, monitör diye başlık açtım ama aslında televizyonu monitör olarak kullanıyorum (TCL C635 55inch). Bu televizyonu satın alırken bana 120Hz diye sattılar ancak sadece 2K'da 120Hz çalışıyor, 4K'da 120Hz çalışmıyor. Televizyonun çözünürlük seçeneklerini bilgisayar görmese 2K'da televizyonu çalıştırıp DSR kullanarak 4K'ya çıkarmak istiyorum. Bu sayede 2K 120Hz şeklinde çalışacak aslında monitör ama 4K çözünürlüğe yakın netlik alacağım. Bunu yapmam mümkünümdür yani bir yolu var mıdır teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, monitör diye başlık açtım ama aslında televizyonu monitör olarak kullanıyorum (TCL C635 55inch). Bu televizyonu satın alırken bana 120Hz diye sattılar ancak sadece 2K'da 120Hz çalışıyor, 4K'da 120Hz çalışmıyor. Televizyonun çözünürlük seçeneklerini bilgisayar görmese 2K'da televizyonu çalıştırıp DSR kullanarak 4K'ya çıkarmak istiyorum. Bu sayede 2K 120Hz şeklinde çalışacak aslında monitör ama 4K çözünürlüğe yakın netlik alacağım. Bunu yapmam mümkünümdür yani bir yolu var mıdır teşekkür ediyorum.
4k 120HZ zor zaten. Satarken öyle bir şey dedilerse hatalı onlar.

İade edin?

Sitesinde HDMI ile 4K 120 Hz alınabileceğine dair bir ibare mevcut değil.

Hatta 120 Hz DLG yazıyor. Anlamına bakmadım ama şöyle bir ibare var:

*120Hz Yenileme Hızı benzersiz algoritma ve teknoloji ile elde edilebilir. Yalnızca 55', 65' ve 75' ekranlarda mevcuttur.

Yani TV'lerde sık gördüğümüz kare çoğaltma gibi bir şey...

Sitesinde HDMI ile 4K 120 Hz alınabileceğine dair bir ibare mevcut değil.

Hatta 120 Hz dlg yazıyor. Anlamına bakmadım ama şöyle bir ibare var:

*120Hz yenileme hızı benzersiz algoritma ve teknoloji ile elde edilebilir. Yalnızca 55', 65' ve 75' ekranlarda mevcuttur.

Yani TV'lerde sık gördüğümüz kare çoğaltma gibi bir şey...

Nasıl çalışıyor?

Geri
Yukarı