TD-W9970 ile kullanılacak Openwrt destekli Router önerisi

Daha fazla  
Bütçem 500-750 TL kendim seçmeye çalışıyorum ama derya deniz içinde kayboldum.
Kullanım yerim ev, amacım daha iyi çekim alanı sağlaması ve 5 Ghz'e geçiş yapmak.
Router önerisi olan veya OpenWrt ile kullanan varsa bana yardımcı olabilir mi?

Table of Hardware: Ideal for OpenWrt, buradan baktığımda istenen özellikler:
  • 16MB Flash
  • 128MB RAM
Ayrıca Broadcom WiFi çipsetlerin destek sıkıntısı olduğundan bahsediyor.

Elimden geldiğince bulabildiklerim:

Son düzenleme:
Mi Router 3'te X-WRT ve Prometheus deneme şansım oldu. Kasası dandik olsa da board güzeldi ve işlemler zor değildi. O yüzden oyumu Xiaomi'den yana kullanıyorum.

Bütçem 500-750 TL kendim seçmeye çalışıyorum ama derya deniz içinde kayboldum.
Kullanım yerim ev, amacım daha iyi çekim alanı sağlaması ve 5 GHz'e geçiş yapmak.
Router önerisi olan veya openwrt ile kullanan varsa bana yardımcı olabilir mi?

Table of Hardware: Ideal for OpenWrt, buradan baktığımda istenen özellikler:
  • 16MB flash
  • 128MB RAM
Ayrıca Broadcom Wi-Fi çipsetlerin destek sıkıntısı olduğundan bahsediyor.

Elimden geldiğince bulabildiklerim:

Bu cihazın V3 sürümü openwrt destekliyor bence bu cihazı alabilirsin.

Mi 4A Giga sürümünü kullanıyorum. Çekim gücü olarak gayet iyi kopma gibi sorunları yok SQM QoS ile ping sorunu da yok. Öneririm.
Deneyiminizi paylaştığınız için teşekkür ederim.
Mi Router 3'te X-WRT ve Prometheus deneme şansım oldu. Kasası dandik olsa da board güzeldi ve işlemler zor değildi. O yüzden oyumu Xiaomi'den yana kullanıyorum.
Öneriniz için teşekkürler.
Sağolsun, listeme ekliyorum.
Xiaomi Mi Router 4A Gigabit Edition (MIR4A) 16/128 - 209,62 - 21.02.1 - MediaTek MT7621 219,00 TL'ye sipariş verildi. Kurulum yapmayı başarabilirsem tekrar güncelleyeceğim.
OpenWRT kurulumu yapıldı. 2 ve 5 Ghz modlar ayarlandı. Anten yönleri 180 derece kaplayacak şekilde yönlendirildi.
Hattımın maksimum kapasitesi 50 Mbps; 2 Ghz modda ev içi 25-15 Mbps, 5 Ghz modda ev içi 35-50 Mbps sinyal sağlıyor.
Üst katta 5-7 metre mesafeden 50 Mbps sinyal alabiliyorum. Şu an için memnunum.

Son düzenleme:

Üstte attığım şekilde opnewrt.org üzerinden arama yaptığımda ne sahibi olduğum TD-W9970 v3 ne de sizin atmış olduğunuz Archer c6 listede gözükmüyor. Eğer elinizde TD-W9970 v3 için nasıl openwrt yüklenebileceğine dair kaynak varsa paylaşmanızı rica edeceğim.

Geri
Yukarı