Team 8 GB T-Force Vulcan ile uyumlu RAM önerisi

EnesCaglar

Kilopat
Daha fazla  
Elimde Team 8GB T-Force Vulcan 2400MHz CL14 1.2V (TLRED48G2400HC1401) RAM bulunmakta, internette hiçbir yerde stokta bulunmamakta ve yanına 2. Olarak 8 GB farklı bir RAM almak istiyorum, acaba yanına uyumlu RAM önerebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğrudan uyumlu RAM olarak öneremeyiz, net olarak bu birlikte çalışır diyemeyiz ama aynı özelliklerde bir ürün tercih edebilirsiniz. CL14 bulamazsanız uyumlu bir CL 16 bir RAM ile de çalışabilir. İki RAM de CL 16 olarak.

Dün konuyu açtıktan hemen sonra benim RAM ile aynı özelliklerde Corsair Vengeance LPX 8GB 2400 MHz CL14 RAM'ini gördüm internette ve sipariş verdim bugün elime geçti, taktım bilgisayara RAMi biosta dual channel memory olarak gözükmekte sıkıntı yok şimdilik teşekkürler.

Dün konuyu açtıktan hemen sonra benim RAM ile aynı özelliklerde Corsair Vengeance LPX 8GB 2400 MHz CL14 RAM'ini gördüm internette ve sipariş verdim bugün elime geçti, taktım bilgisayara RAMi biosta dual channel memory olarak gözükmekte sıkıntı yok şimdilik teşekkürler.
Bende aynı sorunu yaşadım, T-Force Vulcan 8GB RAM vardı elimde fakat 16 GB'a yükseltmek istediğimde aynısından stokta yoktu. Bende yine aynı şekilde Corsair Vengeance LPX 8GB sipariş ettim ve nerdeyse 1 yıldır ikisini sorunsuz Dual Channel olarak kullanıyorum :)

Bende aynı sorunu yaşadım, T-Force Vulcan 8GB RAM vardı elimde fakat 16 GB'a yükseltmek istediğimde aynısından stokta yoktu. Bende yine aynı şekilde Corsair Vengeance LPX 8GB sipariş ettim ve nerdeyse 1 yıldır ikisini sorunsuz Dual Channel olarak kullanıyorum :)
İyi iyi ozaman sevindim 😌 İkimizde doğru yoldan halletmişiz demek, ne kadar 1 sene üstünden geçmiş olsada senin 😄

Bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum acaba nereden aldığınızı soyler misiniz? Aynı RAM bende de var ve bende 16 GB yükseltmek istiyorum.

Bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum acaba nereden aldığınızı soyler misiniz? Aynı RAM bende de var ve bende 16 GB yükseltmek istiyorum.
Aynısından bulamadığım için Corsair'in aşağıya linkini bıraktığım ürününü tercih ettim, fakat RAM'leri eşleyene kadar çok ter döktüm diyebilirim ayrıca 2133 MHZ'de çalışıyorlar. Aynı ürünü bulamazsanız son tercih olarak alabilirsiniz.

Anakart modelim ASRock A320M-DGS 2 RAM slotu var RAM'im t-Force Vulkan 8 GB DDR4 2400 CL14 bu RAM ve anakarta uygun Corsair Vengeance 8 GB 2400MHz DDR4 CL14 cmK8gx4m1A2400C14 RAM düşünüyordum ama uyumsuzluk sorunu olur diye korku yaşıyorum sol slotta benim RAM'im takılı 2. slot boş oraya bu söylediğim RAM'i alırsam sorun oluşurmu sizce çünkü anakartta başka RAM slotu yok yalnızca 2 tane.
Aynısından bulamadığım için Corsair'in aşağıya linkini bıraktığım ürününü tercih ettim, fakat RAM'leri eşleyene kadar çok ter döktüm diyebilirim ayrıca 2133 MHZ'de çalışıyorlar. Aynı ürünü bulamazsanız son tercih olarak alabilirsiniz.

Ben Team 8GB T-Force Vulcan 2400MHz CL14 ramin yanına şansımı deneyip Corsair Vengeance LPX 8GB 2400 MHz CL14 aldım 1.5 seneden fazla oldu halen sorunsuz bir şekilde 2400mhz de çalışmakta. Anakartım ise Asrock H310M-HDV

Yeni konular

Geri
Yukarı