TeamGroup GX1 SSD düşük hız

Arkadaşlar selamlar. SSD hızım 500 MB okuma 320 MB yazma olması gerekirken 200 MB okuma yazmaya sahip. (Ortalama) diskimin fotoğrafını alta koyuyorum. SATA 3 kısmına taktığımdan eminim onunda fotoğrafını koyuyorum. Sizde neden böyle? Şu an kasanın içini tamamen temizliyorum.

Eki Görüntüle 809108

Eki Görüntüle 809109
Ekledim seni de. :)

Ekledim seni de. :)
:) Bende tam bu foruma bakıyordum. Bende şuan 55 gb kadar bi boş alan var hız konusunda pek mutsuz değilim açıkçası. Sadece test sonucu düşük değer almak psikolojik bi mutsuzluk yaşattı. Artık napalım almışız bir kere kullanıcaz yenisini alana kadar. :)

Anakart modeli nedir?
3. SATA portuna takmanız SATA 3 destekli anlamına gelmez. Tahminimce anakart SATA 2 destekli. Eğer SATA 3 destekliyse kablonun SATA 3, 6 Gb/s destekli olduğundan emin olun. O kırmızı kabloların SATA 2 destekli olma ihtimali yüksek. Bende 5-10 tane var o kablolardan.

Anakart modeli nedir?
3. SATA portuna takmanız SATA 3 destekli anlamına gelmez. Tahminimce anakart SATA 2 destekli. Eğer SATA 3 destekliyse kablonun SATA 3, 6 Gb/s destekli olduğundan emin olun. O kırmızı kabloların SATA 2 destekli olma ihtimali yüksek. Bende 5-10 tane var o kablolardan.

Kablolardan emin değilim ama anakart SATA 3 destekliyor. Hatta bir program ile (sanırım HWİNFO) test yapmıştım ve diskim SATA 3 6gb/s olduğu gözüküyordu. Ama dediğiniz gibi büyük ihtimalle sorun kablodan dolayı olabilir. Yanımda kablo olmadığı için eski kasadaki başka bir parçadan çıkarıp o kabloyu takmıştım. Anakartım msi ama modelini bilmiyorum nasıl bakcağımıda bilmiyorum.

Kablolardan emin değilim ama anakart SATA 3 destekliyor. Hatta bir program ile (sanırım HWİNFO) test yapmıştım ve diskim SATA 3 6gb/s olduğu gözüküyordu. Ama dediğiniz gibi büyük ihtimalle sorun kablodan dolayı olabilir. Yanımda kablo olmadığı için eski kasadaki başka bir parçadan çıkarıp o kabloyu takmıştım. Anakartım msi ama modelini bilmiyorum nasıl bakcağımıda bilmiyorum.
CPU-Z indirip mainboard sekmesini paylaşın ya da HWiNFO'dan motherboard sekmesini paylaşın. Ayrıca anakart SATA III destekli ise kutusundan SATA III kablosu çıkıyor.
Screenshot (71).png

Geri
Yukarı