Technopat 2. El Hakkında

Zamanında dolandırılma vb gibi olaylar evet oldu, üstelik çoğu kişinin güvenini kazanmış gibi yapan, mesaj sayısının güven faktöründe önemli bir yeri olduğu belirtilen bu forumda 6000/7000 küsür civarında mesajı olan bu üyenin alıcıyı nasıl dolandırdığını mağdur kişinin bakış açısıyla hep beraber görmüştük. O şahsın adını hatırlamıyorum şu an ama durum tespiti sonrası üyeliği silinmişti. Kimse kimseye ne olursa olsun güvenmesin bu zamanda, ikinci el alışverişte mümkün mertebe alınacak olan ürünü gözle görüp test etmeden almayın derim.

Birtane arkadaş Epic Games'ten bedava aldığı GTA 5'i para hilesi basıp satılığa koydu açık açık ortadaydı hatta b ir arkadaş bu hesap banlananır dedi diyen arkadaş susturulmuştu.
Susturulması ilginç olmuş harbiden.
Bazı kişiler sorun çıkartabiliyor. Ancak bu Technopat'ın değil o kişilerin sorunu.

Alacağınız kişiyi iyi araştırarak alın yine de. Güven olayı da önemli tabii. Ürünleri elden kontrol ederek almanızı öneriyorum zira güvenilirlik önemli bir konu ve her zaman olmuyor. Ticarette kimseye güvenmeyin.
Kimsenin alnında kim olduğu yazmadığından Technopat bilemez dolandırıcıyı. O yüzden Technopat'ın sorumlu tutulması doğru değil tabii.
Demek ki durum gerçekten çok kötü. İnsanların çıkarcılığından kimse kimseye güvenmiyor.

Son düzenleme:
Şimdiye kadar 3-4 adet gördüm. Birinde 750 TL falan dolandırılmıştı bir arkadaş ama geri alındı, biri plati.ru üzerinden aldığı hesabı satmıştı burada o hesap patladı fakat diğerlerini hatırlamıyorum. Önleminizi alın bence alışveriş yaparken.

Şimdiye kadar 3-4 adet gördüm. Birinde 750 TL falan dolandırılmıştı bir arkadaş ama geri alındı, biri plati.ru üzerinden aldığı hesabı satmıştı burada o hesap patladı fakat diğerlerini hatırlamıyorum. Önleminizi alın bence alışveriş yaparken.

Hocam konuyla alakasız ama nasıl yazıya blur koydunuz? Sabahten beri demeye çekiniyorum :)

Hocam konuyla alakasız ama nasıl yazıya blur koydunuz? Sabahten beri demeye çekiniyorum :)

Technopat 2. El Hakkında - Technopat Sosyal - Google Chrome 19.06.2020 18_02_13.png
Technopat 2. El Hakkında - Technopat Sosyal - Google Chrome 19.06.2020 18_03_58.png

Tabii ki böyle şahıslar çok. 750 TL için karakterini ve şerefini satan biri vardı mesela, kendisi forumda bilinen ve üstüne mod olmayla işi olan biriydi. Bu devirde babanıza bile güvenmeyin, kendinizi sağlama alarak alışveriş yapın.

Ben birçok urun sattım bu forumda. Referans olacak birçok arkadaşta bulurum ama çok samimi bir şekilde söylüyorum, ben satsam bana da güvenme. Bu benim hainlik yapacağımdan değil, kendini referansı çok ve iyi bilinen kişilere karşı da güvene alman gerektiğini öğrenmen için önemli bir husus. Kimsenin alnında kabak gibi dolandırıcı yazmıyor sonuç olarak.

Safety comes first.
SDN'de de moderatörmüş hatta, ben de çok sonradan görmüştüm hocam şok oldum.
Bkz: Clover= Yonca :D

Merhaba @Wilson Fisk

2. El bölümünden 2 defa tam set bilgisayar satın aldım, 3 defa da tam set bilgisayar sattım.
Harici bir çok ekipman, donanım parçası da alıp/sattım.
Tek bir defa bir genç arkadaşımızla sorun yaşamıştım, oda gönderdiğim disk kargo da bozulmuştu ve garanti sıfırıyla birebir değişim yapmış ve sorun çözülmüştü.

Yine de bunlar garanti değil her alışverişin sorunsuz olacağına.
Dikkat etmeniz gerek, A'dan Z'ye her şeye.

İyi sosyaller.

Geri
Yukarı