Technopat Çok Gelişti

OnurB

Kilopat
Yer
A, A
Technopat ekibini 1 yıldan fazla süredir takip ediyorum ve 8 aylık süreçte aktiftim.
Öncelikle şunu söylemek istiyorum site eskiden gelişmeyi bekleyen sıradan sitelerdendi. Hep konu artsın hit artsın taktiği vardı benim gözümde. Ama gel gelelim son 3 aylık yenilikler ile site bir değişti gibi geldi bana son 1 aya baktığımda site attığı adımlar süper ve aşırı güzel gelişmeler yaşıyor.
Ali Abi ne yediyse içtiyse iyi gelmiş olmalı. Sitede güzel adımlar atmaya başladı.

Lafı uzatmayacağım çünkü uzattım güzelce saçmaladım falan uzun bir yazı yazdım tam yayınla diyecekken pc dondu reset attım gitti o kadar yazı.
Herkes forum sitelerine yatırım yaptığı bu dönemde tüm yatırımcılar büyük sitelerin yeniliklerini takip ediyor.
Biz bunlar gibi olmayıp büyük forumların bizi takip etmesini sağlayan adımlar atmalıyız. İlki gerçekleştirdik canlı yayın falan süper oldu. Eski LOL turnuvasında iyi bir şeyler yapmamıza rağmen ben bir şey hissetmedim. Hiç heyecan yaşamadım ama şimdi yayın falan yapıldı elendik ama benim oldukça hoşuma gitti ve heyecanlandım. Güzeldi kısacası. Bu yenilikler benim hoşuma gitti. Örneğin yeni ifadeler gelmesi sayfa gösterilen mesaj sayısının artması forumun ana sayfasının görünümün değişmesi güzel şeyler. Ekip tebrik edilmeli.

Ama ön önemlisi ve en iyisi canlı yayın. neden mi ? çünkü herkes asosyallikten şikayetçi ve bir sürü etkinlik etrafta kol geziyor. Gördüğüm bir sürü forum yöneticisi site yöneticisi bunlara katılıp fotoğraf çekip facebook'a yüklüyor. Ben LOL turnuvasınında öyle geçmesini beklerken birden canlı yayın dediler bu geçenlerde yapılan konferans videolarının yüklenmesi falan ilk defa facebook'a kızlarla çekilen fotoğraflar yüklenmeyip takipçilerde düşünüldü. Asosyalliğin kol gezdiği dönemde böyle şeylerin yapılması çok güzel. çünkü bu bizi diğer forumlardan ayıran özelliğimiz yapıyor. Ben bunun gibi projelerin gelmesi için elimden geleni yapacağım ve gelişmemizin yeniliklerin lazım olduğu söylemek istiyorum.

Yayınlardan çok zevk aldım. Teşekkür ederim.
Ali abinin albümünden bunu yayınlayıp son noktayı koyacağım. (İnşallah kızmaz.)
Hepimiz böyle etkinlikleri yakından tanımayı isteriz değil mi ? Nede güzel.

j4j67.jpg

Evet kardeşim çok haklısın, canlı yayın falan hakikatten güzel oldu. Benim böyle bir fikrim var herşey ekipmana bağlı, güzel bir DSLR fotoğraf makinesi alıp Recep abinin kendisi bile bize bazı videolar hazırlayabilir ekran kartları ile ilgili vesaire ve forumda video inceleme diye bir bölüm olur.

Böyle güzel bir moral destek yazısı için ben teşekkür ederim :) Fotoğraf Kontakt etkinliğinde çekilmişti. FRP- Bilim Kurgu, Anime, Cosplay, masaüstü kutu oyunları, stratejik savaş oyunları seven insanlarla İstanbul Teknik Üniversitesi'nin katkılarıyla ödünç aldığımız kampüs alanında düzenlemiştik. 1000'in üzerinde katılımcı vardı ve çok yorucuydu, bir gün sürmüştü. Sonra yaza doğru Yıldız Teknik Üniversitesi'nden aldığımız alanda Kontakt 2'yi düzenlemiştik, 2 gün zarfında 1200'den fazla katılımcıyı ağırlamıştık. FRPNET ekibiyle ve Üniversitelerden gönüllülerle birlikte yaklaşık 42 kişilik gönüllü organizatör kadromuz vardı. Ben güvenlik şefi vazifesiyle gönüllü güvenlikler, 10 kişilik özel güvenlik şirketi çalışanları ve üniversitenin bize ödünç verdiği üniversite güvenlik görevlilerini koordine etmiştim.

Etkinliklerin güzel yanı heyecan verici olmaları, kötü yanları ise üzerine konuşacak kadar bile halinizin kalmaması :) videosunu paylaşayım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kontakt'ı bir yana bırakalım şimdilik diğer aktivitelere bakalım. CryTek lansmanında uStream ile canlı yayın verdik. Türkiye'de tek canlı veren biz olduk. League of Legends'da Google+ Hangouts'u teknoloji ve oyun yayınları içerisinde yine Türkiye'de ilk kez kullanan sanıyorum biz olduk, daha önceden yapan varsa da biz görmediysek gelip burada "Hayır biz biz biz ilk yaptık!" diyebilirler, elinize sağlık derim :) Bizim için Riot'un League of Legends Kış Turnuvası biraz da gerçek hayatta test oldu. Nurettin Tan bizim için farklı bir şehirden maçlara sunuculuk yaptı, hatta Yağmur Can Koçak ile birlikte yayındaydılar. Mekan gürültüsü yüzünden biz etkinlik alanı röportajlarımızı istediğimiz gibi yapamadık ama bir sonraki etkinlikte nasıl yapacağımızı belirledik.

Öncesinde atladığım bir aktivite var, İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü'nde verdiğimiz Donanım Eğitimi, farklı şehirlerde üniversitelerden talep geldi. Bugün hemen her üniversiteye gidemiyoruz ama aralıklı da olsa üniversite etkinliklerini sürdürme kararı aldık.

Şimdi ofisimizden canlı yayınlar ve rehber kayıtları gelecek. Recep Baltaş, Berker Güngör, İlker Karaş, Özay Şen ve ben Ali Güngör sizler için Taksim'den güzel yayınlar yapacağız. Tayfun Kumaş ve Melik Arslan malesef farklı şehirlerdeler ama onlar da devam edecek, Vitiok Arduino ile programlama derslerini sürdürecek ya da gelen talebe göre farklı konulara gireceğiz. Adım adım geliştireceğiz :)

Destek için tekrar teşekkür ederim, geçtiğimiz günlerde forum kullanıcılarının kendi videolarına da dikkat ettim, yazılı rehber ve makalelerden sonra topluluğumuzun ürettiği şeyleri görmek de bizi çok mutlu etti :) Burada hepinize teşekkür etmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı