Technopat çok yavaş

Bırak şu araları benim mobilde neredeyse XenForo 2'ye geçildiğinden beri ne temalar var, ne de hız. Şimdilik telefon eski diye takmıyorum ama S20'ye geçince devam etmez umarım.

Karantina başladığından beri ciddi bir yoğunluk bar. Ayrıca bundan önce de bazı sıkıntılar mevcuttu.

Tüm bu sorunların yeni sunucuya geçince çözüleceğini düşünüyoruz.

Kimse kurduğu forumun yavaş olmasını istemez. Hele ki burada olduğu gibi moderasyon ve konu onayı sistemi varsa, yavaşlıklar büyük sorunlara yol açabiliyor.

Dolayısıyla yavaşlamaların farkındayız, sizden çok önce bizler hissediyoruz ve en aza indirmek için elimizden geleni yapıyoruz.

@SideWinder özellikle alternatif hayat ölümüne tıklayınca çökme oluyor. Örneğin havacılık başlığındayken yukarıda alternatif hayat sekmesine tıkladığım an "An unexpected..." hatası ile gidiyor site. Bilginiz olması için yazdım bunu. Belki incelemenizi gerektirebilir yönetim ve moderasyon olarak.

Arkadaşlar yavaşlığın biz de farkındayız. Biraz hazırlıksız yakalandık diyeyim. Abartmıyorum, normalin iki katına çıktı trafiğimiz. Zaten Alexa grafiğinde de görebilirsiniz:

Yeni sunucumuzu hazırlıyoruz. Birkaç eksiği kaldı. Onları da tamamlayınca Haziran gibi devreye girecek.

Gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz:

Arkadaşlar yavaşlığın biz de farkındayız. Biraz hazırlıksız yakalandık diyeyim. Abartmıyorum, normalin iki katına çıktı trafiğimiz. Zaten alexa grafiğinde de görebilirsiniz:

Yeni sunucumuzu hazırlıyoruz. Birkaç eksiği kaldı. Onları da tamamlayınca haziran gibi devreye girecek.

Gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz:

Bende bu sorunu yaşıyordum. Sorun inşallah kısa sürede çözülür:D.

Turkiye'de su forum isini dogru duzgun becerebilen yok. "Saldiri var", "Cok trafik var" kisvesi altinda surunuyor hepsi.

Trafiği yüksek bir siteyi yönetmek kolay değil. Sunucu maliyetleri, lisans maliyetleri ve diğer maliyetlerin oldukça büyük olduğunu düşünüyorum. Sunucu, belli bir trafikten sonrasını kaldıramaz hale gelir ve bu sunucuları yönetmekte kolay değildir.

Ekleme: Donanım haber ile Technopat'ı kıyaslayanlar olmuş, arkadaşlar iki sitenin yazılımları, sunucuları vs. aynı değil. Sunucular, sitenin trafiği ve kullanılan kaynaklara göre şekillendiğini düşünüyorum. Trafik arttıkça bu sunucularda yetersiz kalır, ek donanım veya optimizasyon gerektirir.

Geri
Yukarı