Technopat Hesapları Hacklenebilir mi? Evrensel Güvenlik Bilgileri

2FA sistemi X E posta adresine bağlıysa ve siteden sızan şifre ile E posta şifresi aynıysa, çok bir önemi kalmıyor 2FA'nın.

Tabii Gmail hesabın telefonuna bağlıysa, telefonun internete bağlı olduğu sürece şifreyi bilsen de giriş yapamazsın Gmail'e. Ama telefon internete bağlı değilse, şifre ile girebiliyorsun.

Bunu yeni öğrendim sağ olun hocam .

Ben siteye üye olduğum ilk ay şifrem unutmamak için tek haneliydi.

Instagram hesabımın şifresini bulan birisi 2 hafta önce mail yollayıp Bitcoin istemişti. Mailime baktığımda da 5 ihlal görüyorum. Ama bu mailim neredeyse 12 senelik ve eskiden şifrelerim hepsi aynıydı. Hangi hesaplarımın çalındığını bulabilsem daha kolay olacak . Bir ara da town of salem hesabımı çalmışlardı ama şifresi aynı nasıl olsa kullanan yok.

Neyse sonra şifremi güncellemiştim ama ilk başlarda hesap dikkat çekmesin diye öne çıkmamaya çalışıyordum.
Şifremi güncellediğim halde, şu andan birkaç ay öncesinde bir keresinde iki hafta girmedim, sonra giriş yapmayıp son etkinlik tarihine baktığımda ise Sosyal'e en son "Dün" girdiğim gözüküyordu!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…