Technopat neden DDoS saldırısına tutuluyor?

Hiçbir yeri suçlayamayacağım. Burada yeni üyeyim, forumda dönen özel konuları bilmiyorum. Ama muhtemel saldırı sebepleri var. Örnekler halinde sıralamak isterim:

• Yabancı saldırısı: İdeolojik ve milliyetçi hacker grupları başka ülkelere ait büyük sitelere saldırabiliyorlar. Örnekleri çok yaşandı.
  • Başka forum siteleri: Forum siteleri bu işi zevk için başlasa bile (ki nadirdir) büyümesi durumunda büyük miktarda para kazanır. Reklamlar bu parayı kazanmanın en iyi yöntemidir. Haliyle reklam verecek firmalar da trafiği yüksek olan forumlara verirler. Başka forum siteleri gelirini düzeltebilmek adına diğer siteyi sekteye uğratmak ister.
  • Saldırı değil: Sunucunun her düşüşünü DDoS saldırısı olarak nitelendiremeyiz ki DDoS saldırılarının da birçok türü vardır. Saldırı olarak nitelendirilen bu şey Technopat'ın sunucularındaki yazılımsal veya donanımsal bir hata da olabilir. Saldırı olursa muhtemelen Technopat, saldıran IP adreslerini hosting firması aracılığıyla elde edecek ve hukuki işlem başlatacaktır. (Çoğunlukla hosting firmaları daha erken davranır.)
  • Kişisel saldırı: Bazı insanlar forum sitesinde cezalandırıldıkları için sanal sunucu kiralarlar ve o yolla saldırırlar. Ancak bunun böyle büyük bir forum sitesine geçmesi zordur çünkü kaliteli bir makine ve güvenlik yapılandırmasına sahip olduğunu düşünüyorum.

DA forum yapıyor Gamepower PSU'lar ile saldırıyorlar.
ULUSUN TECHNOPAT YAŞASIN ALİ RECEP
YA ALLAH YA BİSMİLLAH
DÜŞMANLARIMIZ KAHROLSUN RTX'LARI BOZULSUN
ULUSUN TECHNOPAT'IMIZ NVİDİA'DAN AMD'DEN İNTEL'E
YAŞASIN TECHNOPAT
YAŞASIN SOSYAL
YURDUMUZ TECHNOPAT
TECHNOPAT'ÇI ALİ'DEN RECEP'E
ULUSUN KURDUMUZ
YAŞASIN YURDUMUZ
OLACAK OLACAK ÇEKİLİR TECHNOPAT BAYRAĞI
KAHROLSUN DA SDN HEPSİNİN KAFASINA MIZRAK ATACAĞIZ
YURDUMUZ TECHNOPAT
TECHNOPAT'ÇI ALİ'DEN RECEP'E
ULUSUN KURDUMUZ
YAŞASIN YURDUMUZ
OLACAK OLACAK SAVAŞACAĞIZ
SDN DA KAHROLSUN

RECEP BALTAŞ:
DEATH HAS ARRİVED WE COME FOR YOU
ALİ GÜNGÖR:
FİNNALY YOU ACCEPT THE İNEVİTABLE
DA: NO ... NO
SDN: DOOM HAS COME FOR WE
TECHNOPAT:
WE EXTERMİNATED ALL LİFE İN THİS İNTERNET ONCE BEFORE WE WİLL DO SO AGAİN

Son düzenleme:
Büyük siteler, bir birleri ile rakip halindedir. Bunlar içerinde web sitelerinde kesinti olması demek ziyaretçi kaybına yol açar arama motorlarında sıralama kayıplarına neden olur? Ancak kimse şu şu yaptı diyemez attack yapanlar mutlaka kendilerini güvene alacak şekilde gerçekleştirmişlerdir.

Bunun için hosting firmasından ziyade datacenter olarak ilgili hattın daha güvenli bir şekilde süzülerek firewall cihazlarından geçirilmelidir.

Technopat bir Hosting firması ile çalışmaz, veri merkezinde kendi sunucuları bulunur. Devasa bir platform hosting ile barınamaz.

'Tek akıllı sensin' denilecek bir mesaj.
Eğer bu konunun ustası olsaydım burada böyle bir soru sormazdım. Ne boş insanlarsınız.
Technopat bir Hosting firması ile çalışmaz, veri merkezinde kendi sunucuları bulunur. Devasa bir platform hosting ile barınamaz.
Hosting ile veri merkezini karıştırmışım evet. Veri merkezi böyle bir hizmet sunmuyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı