Technopat'dakilerin asıl meslekleri nelerdir ?

Belki video yapılabilir, Teknoseyirdeki gibi :D Editörlerin yaşları, asıl meslekleri, bu sektöre nasıl girdikleri vs gibi konularda sohbet edilebilir.

Asıl işleri din :). Recep abi, ilahiyat fakültesi mezunu. Ali abi, hafızlık bölümünden mezun :). Recep abi, Almanca öğretmenliği mezunu ama o işi yapmıyor. Ali abi hakkında net bilgim yok.

Arkadaşlar meslekleri öğrenip ne yapacaksınız? Sanki işe alacaksınız gibi soru soruyorsunuz :) Yoksa yaptığımız işleri görüp sizde mi onları yapacaksınız? O şekilde düşünüyorsanız boşa düşünmeyin. Herkesin yapabileceği meslek ayrıdır.
Eğer dersen ki hangi meslekleri tercih etmeliyim o zaman cevap verilir. Yinede söyleyen söylesin.

Berker Güngör İngilizce, Recep Baltaş Almanca öğretmeni ben de İşletme mezunuyum, Özay Şen Tarih Öğrencisi ama asıl mesleklerimiz uzun yıllardır editörlük arkadaşlar. Ben 1999'da Level'da başladım yıllar içerisinde farklı yayınlarda editörlük yaptım. 18-24 Yaşları arasında borsa ve ticaret ile uğraştım. Daha sonra Level'a döndüm ve ardından yine Doğan Burda grubunda, Chip Online'da İnternet Projeleri Uzmanı olarak görev yaptım. Askerliğin ardından ise Technopat :)

Recep editörlüğe ara verdiğinde PR yani halkla ilişkiler ile uğraştı tekrar Technopat'ta buluştuk. Berker zaten Level'ın kurucu editörüydü, Herkes için Bilgisayar, IT Business ve Chip'te yer aldı. En son Ciner grubunda PC Magazine'de müdürdü. O dönem PC Magazine ismini devralıp almamayı düşündük ama sonunda Technopat ile kendi markamızı kurmaya karar verdik. Bugün buradayız, geçmişte video yaygın olmadığı için yüzümüzü görmediniz ama ekipten birilerinin yazılarını 1996'dan bu yana oyun ve bilişim yayını, dergisi takip ettiyseniz mutlaka okumuşsunuzdur. Perde arkasından sahme önüne geçtik, yeni ortaya çıkmadık diye özetleyebilirim.

Berker ile ben kardeşiz, Recep de kardeşimiz sayılır bunca yıldan sonra, keza Özay da öyle :) Mesleki tavsiye isterseniz şunu söylemek isterim: Okul size meslek kazandırmak için değildir, üniversitede insan ilişkileri ve kendi hayatınızı kendi başınıza idame ettirme konusunda tecrübe kazanırsınız. Mesleki eğitim sadece size başlangıç için bir adım olur, esas iş, iş yerinde öğrenilir. Okula girin, staj yapmadan o işi isteyip istemediğinize karar vermeyin. Hayal kurmak yerine bir atılın, tadına bakın, gerçekten size göre mi anlarsınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı