Tek Arduino Leonardo ile tüm direksiyonu setini yapımı

polakavic

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, uzunca süredir uğraşmakta olduğum direksiyon seti projemde bazı yazılımsal problemler ile karşı karşıyayım. Yapmak istediğim sistem tek Arduino Leonardo ile H-Vites, pedallar ve direksiyon olarak bir bütün oluşturmaktı. İzlediğim rehberler doğrultusunda sistemi fiziksel olarak tamamladım. Ancak yazılımsal olarak bunu bir türlü tamamlayamadım. Örneğin gaz pedalım X ekseninde diyelim. Buna bastığımda Y ekseni de oynuyor. Hadi bunu geçtik diyelim vitesteki butonları görmüyor. MMJoy programı ile yapmaya çalışıyorum bunları. Bana bu konuda destekte bulunabilir misiniz?

Kullandığım malzemeler;
  • Arduino Leonardo Klon
  • 4 adet 10K 270 derecelik potansiyometre
  • Bağlantılar için ethernet kablosu
  • H-Vites için 7 adet uzun palet microswitch

Merhabalar, uzunca süredir uğraşmakta olduğum direksiyon seti projemde bazı yazılımsal problemler ile karşı karşıyayım. Yapmak istediğim sistem tek Arduino Leonardo ile H-Vites, pedallar ve direksiyon olarak bir bütün oluşturmaktı. İzlediğim rehberler doğrultusunda sistemi fiziksel olarak tamamladım. Ancak yazılımsal olarak bunu bir türlü tamamlayamadım. Örneğin gaz pedalım X ekseninde diyelim. Buna bastığımda Y ekseni de oynuyor. Hadi bunu geçtik diyelim vitesteki butonları görmüyor. MMJoy programı ile yapmaya çalışıyorum bunları. Bana bu konuda destekte bulunabilir misiniz?

Kullandığım malzemeler;
  • Arduino Leonardo Klon
  • 4 adet 10K 270 derecelik potansiyometre
  • Bağlantılar için ethernet kablosu
  • H-Vites için 7 adet uzun palet microswitch
İlge ipek gösteriyor fakat 900 derece ama mantık aynı nerdeyse.

Pedal ve direksiyon ekseni düzeldi lakin vites için butonları bir türlü ayarlayamadım. Yardımcı olur musunuz?
1698960955640.png

Yeni konular

Geri
Yukarı