Tek Çekirdek Gücü Yüksek İşlemci Tavsiyesi

visionb

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bana tek çekirdek gücü yüksek i3 veya uygun fiyatlı işlemci gerekiyor, eski oyunlar oynuyorum, AMD X4 860K işlemcim 4 çekirdekli olduğu halde oynadığım oyunlarda eski HD 6770 ekran kartıma yetmiyor, MSI Afterburner ile baktığımda ekran karti kullanımı %30-40 civarında ve oyunda kasmalar oluyor, islemci kullanımı ise %70 ve üzerinde görünüyor. Bu işlemcilerden hangisinin tek çekirdek gücü daha yüksektir. Fazla param yok o yüzden eski nesil alabilirim.

i3 2100
i5 2400
i3 3220
i5 2500

Buradaki işlemciler arasından tabii ki i5 2500 daha iyidir fakat X4 860K ile kullandığınız anakart bu işlemciye uymayacaktır. Bu işlemciler için yeni anakart almanızı da kesinlikle önermiyorum. Tavsiyem Ryzen 3 işlemcileri bekleyip komple sistemi değiştirmeniz yönünde olacaktır.

Buradaki işlemciler arasından tabii ki i5 2500 daha iyidir fakat X4 860K ile kullandığınız anakart bu işlemciye uymayacaktır. Bu işlemciler için yeni anakart almanızı da kesinlikle önermiyorum. Tavsiyem Ryzen 3 işlemcileri bekleyip komple sistemi değiştirmeniz yönünde olacaktır.
Anakartın uymayacagini biliyorum tabiki, Ryzen 3 icin param yok maalesef ben islemci ve anakart icin 400 lira ayirdim, RAM ve diger parcalar var. Ryzen 3 serisinin en ucuz islemcisi bile 400 lira olur tahminen.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı