Tek jack girişli laptopta mikrofon çalışmıyor

• Konuyu başlatan CeUU
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 225

CeUU

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Başlıkta belirttiğim gibi laptopta tek jack girişi mevcut aparatta aldım fakat çalışmıyor sadece kulaklığı algılıyor aparat ama mikrofonu takınca algılamıyor. Aparatsız takınca mikrofonu çalıştırıyor bu kez laptop dışarı ses vermeyi kesiyor görselleri ekliyorum. Ayrıca görseldeki aparatı tek kulaklık ile taktığımda ses geliyor. Yardım için şimdiden teşekkürler resimler ektedir.

Dosya Ekleri

• IMG-20230330-WA0013.jpg
    IMG-20230330-WA0013.jpg
    99,2 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG-20230330-WA0012.jpg
    IMG-20230330-WA0012.jpg
    70,4 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG-20230330-WA0011.jpg
    IMG-20230330-WA0011.jpg
    73 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
Resimdeki aparat çift girişli olanları tek yapmak için olan modellerden gözüküyor. Kulaklık tek jak ve mikrofonu varsa bu aparat ile olmaz. Laptopta da tek girişli kulaklığın mikrofonu çalışıyorsa sıkıntı gözükmüyor. Sesi de kulaklığa vermesi normal bir durum.

Resimdeki aparat çift girişli olanları tek yapmak için olan modellerden gözüküyor. Kulaklık tek jak ve mikrofonu varsa bu aparat ile olmaz. Laptopta da tek girişli kulaklığın mikrofonu çalışıyorsa sıkıntı gözükmüyor. Sesi de kulaklığa vermesi normal bir durum.

Kullandığım aparat bozuk olsa kulaklık tek takınca çalışıyor ama sıkıntı şurada bu aparata Mic takıyorum çalışmıyor. Aparatsız takınca çalışıyor. Acaba aparat desteklemiyor mu ya da başka herhangi bir ayarı var mı bilginiz varsa söylerseniz sevinirim. Windows ayarlarından olabilir ya da benim kullandığım Mic boya yaka mikrofonu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mikrofon üç boğumlu ise çalışmayabilir. Genelde bunlar iki boğumlu olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı