Çözüldü Tek jak girişi ile hem mikrofon hem kulaklık olarak kullanma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

phycs1x

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar tek jak girişi bulunan bir bilgisayarım var. Yeni bir mikrofonlu kulak içi kulaklık aldım, bilgisayarıma taktığımda ya sadece mikrofon ya da sadece kulaklık görevi görüyor. Araştırdığımda mikrofon ve kulaklık jak girişlerinin farklı olduğunu öğrendim, tabii geç oldu biraz. Tek jak girişi bulunan bilgisayarımda tek jak çıkışı olan kulaklığımı hem mikrofon hem de kulaklık olarak kullanmanın bir yolu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar konu sahibi kafa karışıklığı olmaması adına tekrar belirteceğim. Kulaklık da tek jak, jak girişi de tek zaten. Burada dışarıda kalan bir kablo veya eksik kalan bir jak girişi yok. Ürünün tam olarak çalışmamasının sebebi bir ses kartı problemi. Dahili ses kartlarında olabilen hatta harici ses kartlarında da olabilen bir durum bu. Yazılımsal olarak ses sürücünüzü silip yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz ancak sonuç vereceğini zannetmiyorum. Sadece bir jak ayırıcı almanız yeterli olmayacaktır. Bir USB ses kartı ve bu ses kartının yanında bir jak ayırıcı almanız gerekir.
Arkadaşlar konu sahibi kafa karışıklığı olmaması adına tekrar belirteceğim. Kulaklık da tek jak, jak girişi de tek zaten. Burada dışarıda kalan bir kablo veya eksik kalan bir jak girişi yok. Ürünün tam olarak çalışmamasının sebebi bir ses kartı problemi. Dahili ses kartlarında olabilen hatta harici ses kartlarında da olabilen bir durum bu. Yazılımsal olarak ses sürücünüzü silip yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz ancak sonuç vereceğini zannetmiyorum. Sadece bir jak ayırıcı almanız yeterli olmayacaktır. Bir USB ses kartı ve bu ses kartının yanında bir jak ayırıcı almanız gerekir.
Esasen ben de oraya bağlayacaktım da önce yazılım kısmını denemesi için giriş-çıkış ataması yapmasını belirttim sonra da sürücüye geçecektim. Siz toptan yazıp yazmışsınız. :)

Arkadaşlar bunu çözebilen var mı? Hem laptopta hem kulaklıkta tek jak var ama mikrofonu ve kulaklığı aynı anda asla kullanamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı