Tek jak laptop mikrofonu görmüyor

RuhumunRuhu

Decapat
HP Pavilion 15 Gaming laptop sahibiyim. Görselde görüldüğü üzere mikrofonu takıp kullanmak istiyorum fakat çalışmıyor. Başka cihazda mikrofonu denedim çalıştı. Laptop'a mikrofonlu kulaklık taktığımda çalışıyor lakin sadece mikrofonu bir türlü kullanamadım. Ne yapmam gerekiyor?

20210813_184042.jpg

20210813_184121.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef olmaz. Dönüştürücü alabilirsiniz. Linkteki gibi bir şey olur.

HP Pavilion 15 Gaming laptop sahibiyim. Görselde görüldüğü üzere mikrofonu takıp kullanmak istiyorum fakat çalışmıyor. Başka cihazda mikrofonu denedim çalıştı. Laptop'a mikrofonlu kulaklık taktığımda çalışıyor lakin sadece mikrofonu bir türlü kullanamadım. Ne yapmam gerekiyor?

Eki Görüntüle 1136978

Eki Görüntüle 1136979

Jak girişinin görevini değiştirebiliyorduk diye hatırlıyorum.

Eki Görüntüle 1136978

Eki Görüntüle 1136979

Bilgisayarınızı ilk açtığınizda sesleri yonetebileceğiniz bir uygulama gibi bir şey idi.
Realtek HD Audio eger gözükmüyor ise internette Realtek HD Audio gorünmuyor diye aratın videolar var bir deneyin olursa boşa para vermeyin.

Bu PC'de olmaz arkadaşlar. 3 boğumlu olanlarda olan mikrofonu algılar. Kulaklık olsa çalışır fakat mikrofon çalışmaz. Ayırmak gerekir.

Bilgisayardan bilgisayara değişir mi bilmiyorum ama kulaklık girişini mikrofon olarak değiştirebiliyorduk.
Evet değişir. Masaüstü PC'lerde olabiliyor. Zaten bir tane jak var. Neyini değiştirebilirsiniz ki? Bunların yapısı böyle. Combo jak olarak da bilinir.

Geri
Yukarı