Tek kanala iki hoparlör nasıl bağlanmalı?

halil333333

Decapat
Daha fazla  
Elimde 6 hoparlör var ikisini arka çıkışlara bağlayıp genellikle subwoofer olarak kullanıyorum ön kanallarada 4 hoparlör bağlamak istiyorum ama 1 kanala 2 hoparlörü paralel bağlayınca impedans düşüyor seri bağlayınca da impedans artıyor. Şu an seri bağlı kullanıyorum zarar vermemesi için ama farklı bir çözümü var mı?
Öndeki 4 hoparlörde tweeterli 2'si 120W 2'si 550W 4ohm 13cm. Arkadakiler kabinli hoparlör 2 50W 4ohm 13cm bass hoparlörü 2 de 4 ohm tweeter var kabinlerin arkasında herhangi bir bilgi yazmıyor o yüzden impedansı bilmiyorum.
Teyp: Pioneer DEH-1701ub
Yakın zamanda amfi ya da ek bir teyple teybin arkasındaki subwoofer çıkışını kullanmayı düşünüyorum ama şimdilik böyle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Watt değil Rms değerine bakmalısın .

Ortalama 70w 2 ohm sub bağlayabilirsiniz. 50w 4-8 ohm destekler. Siz 4+4 seri şekilde bağlarsanız pek sorun olmaz ama ısınır teyp. Entegrenin sağlığı için genelde tüm kanalların aynı dirençte bağlanması önemli bi unsur. Bir kanala 4 diğer kanala 8 ohm hoparlör bağlayabilirsiniz ama sağlıklı olmayacaktır. Hoparlör çıkışlarına seri sub çıkışına paralel bağlayabilirsiniz. Teybinizi max 14.4v ile beslemeyi ve iyi soğutmayı unutmayın.

Watt değil Rms değerine bakmalısın .
Rms değeri yazmıyor.

Sub çıkışını kullanacak amfim yok şu an arka hoparlörleri sub olarak kullanıyorum. Ön hoparlör çıkışınları doğal olarak 2 tane bu 2 taneye 4 hoparlör nasıl bağlayayım seri mi paralel mi?

Rca çoklayıcı kullana bilirsin ama güç yarıya düşer bilgin olsun .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…