Tek modemden iki bilgisayara kablolu internet bağlama

WallyWest619

Hectopat
Yer
Bornova/İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Evde iki bilgisayarım var. Bir tanesi ethernet kablosu ile internete bağlı bir tanesi ise Wi-Fi ile bağlı. Ancak Wi-Fi ile bağlı olan da diğeri kadar hız alamadığım için modemdeki ethernet kablosunu switche bağlayıp ondan da iki bilgisayara kablo çekmek istiyorum. Doğrusu bu mudur?

Modemde 4-5 port olduğu halde switch kullanıyorum. Faydasını gördüğüm için bu yöntemi kullanıyorum. Ne faydası var diye sorarsanız sanki daha bir hız kazandırıyor. Tabii ki bu benim düşüncem. Hem boş durmasından iyidir diye SW kullanıyorum. Sizin modemde port girişleri varsa zaten almanızı ben de tavsiye etmiyorum.

Dosya Ekleri

• swc.jpg
    swc.jpg
    439,3 KB · Görüntüleme: 291
Ana modemden gelen ethernet kablosunu sinyal güçlendiriciye, (görseldeki alete) taktıktan sonra SWye aktarırsanız ortamdaki 3 bilgisayarın da çekim gücünü dengelemiş olursunuz.

Yani eğer bulunduğunuz ortamda bir kaç PC varsa SW aracılığı ile dağıtmanız zaten gereklidir. Görseldeki güçlendiri ile şu anda 3 PCnin de UP, DOWN kalitesi hemen hemen aynı.

Lakin bir kaç bilgisayardan aynı anda UP ve/veya DOWN yapıyorsanız ve de 100Mbps değilse ki olsa bile elbette düşüş olacaktır.

Dosya Ekleri

• DV.jpg
    DV.jpg
    53,6 KB · Görüntüleme: 170

Geri
Yukarı