Tek sys_fan çıkışı olan anakarta nasıl daha fazla fan bağlanır?

• Konuyu başlatan Silinen üye 210679
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 2B
S

Silinen üye 210679

Ziyaretçi
Arkadaşlar soru başlıkta. En ucuz nasıl yaparım bu işi?
Şu anda 1 tane olan çıkışta egzoz fan var. 2 tane 14 cm fan takmayı planlıyorum.
Bunu alıp üç fanı birden çalıştırabilir miyim? Öndeki fanlar egzoz fanla aynı hızda çalışsa sıkıntı olmaz.

Bu kablo ile çözebilirsiniz. Bunun direk güç kaynağına takılanları da var fakat bu en azından anakart üzerinden kontrol sağlar. Hepsi aynı devirde çalışsa da kontrol kontroldür. Kasalara takılan fan kontrol sistemleri de var ancak onlar daha pahalı olur.

Hocam urun ozelliklerinde sabit hizli kasa fani diyor ne anlama geliyor bu? Kac rpmde sabit? basliktakini almadan bunu molexe taksam direkt sabit dusuk hizda calisir mi? Benim icin hizi cok onemli degil maksat kasa onden hava alsin biraz bir de sessiz calissin yoksa sicaklik degerleri vs. iyi.
Konu güncel.
Bundan 2 tane alıp molexe bağlamayı düşünüyorum pwm çoklayıcı almama gerek kalmaz hem. Max 19 dBa ve 55 Cfm diyor. Gerçek midir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı