Tekir kedi mi British Shorthair mı?

Çok zeki olsun ne demek dayı. Sen nesin ki kedi ne olsun? Hayvan sahiplenirken koşula bağlı istek sunan kimsenin sahiplenmesini tavsiye etmem. Kendinize de hayvana da zorluk çıkartmayın.
Zeki olsun derken her kedi cinsinin kendine göre bir zeka kapasitesi var, Mesela tekir kediye daha zeki diyorlar ki burda zekadan kastım daha kolay eğitilebilmesi. Çünkü ilk kedi deneyimim olucak. Benim de size tavsiyem insanları sorgusuz sualsiz yargılamamanız.
Zeki ve eğitebileceğin bir evcil hayvan istiyorsan köpek alman lazım. Kedi dediğin kafasına göre takılır.
Kedi: Rızkımı veren hüdadır kula minnet eylemem.

Köpek beslecek alanım yok. Evdede besleyemem.

@Ahmetdayıı Tekir kedi sahiplen mümkünse de dişi olsun daha uysal ve cana yakın oluyorlar. Cins kedi ile hiç uğraşılmaz sağlık sorunları gırla gidiyor bizim tanıdık kaç kişinin kedisi öldü. İşin saçma yanı bazı pet shoplar bu kedileri garantili satıyor neymiş 3 ay içinde ölürse yenisini veriyorlarmış şaka gibi. Ben benim kedimi sokakta buldum 3 yaşına geldi bakması aşırı kolay, çok zeki, kısırlaştırma ameliyatından sonra bile anında topladı kendisini.

Kedi almak istiyorum, ilk kedim olacak. Sadece sabahları ve akşamları.
İlgileneceğim. Fazla tüy dökmesin. Çok zeki olsun. Oyun oynayabileyim ve eğitebileyim.
Yanlız zeki olması uzaktan çok iyi bir şey gibi gözüküyor ama aslında daha fazla sorumluluk demek.Her kedi yılda en az 1 kez kaçma girişiminde bulunuyordur.Zeki olması kaçma girişiminin başarı ihtimalini daha da arttırabilir.

Kedi almak istiyorum, ilk kedim olacak. Sadece sabahları ve akşamları.
İlgileneceğim. Fazla tüy dökmesin. Çok zeki olsun. Oyun oynayabileyim ve eğitebileyim.
Hocam konuyu hortlattım gibi ama bildiğiniz oyuncak gibi seçiyorsunuz,bu oyuncak değil bir can ya.

Geri
Yukarı