Teknobiyotik R3 1200 AF ve RX 560 sistem nasıldır?

Arkadaşıyla, kardeşiyle vs. oynayacak olabilir, neden 2 sistemi sorup duruyorsunuz? Konu sahibinin ihtiyacı o yönde demek ki. Tek sisteme ihtiyacı olsa tek sistem toplar.
Birini yayın bilgisayarı gibi yapmayı düşünüyor belki diye düşündüm ben. Yoksa kardeşiyle kendisine alıyor olabilme ihtimalini tabii düşündük salak değiliz sadece emin olalım ki ona göre öneri yapalım

Arkadaşıyla, kardeşiyle vs. oynayacak olabilir, neden 2 sistemi sorup duruyorsunuz? Konu sahibinin ihtiyacı o yönde demek ki. Tek sisteme ihtiyacı olsa tek sistem toplar.

Bence fiyatına göre pahalı. 2. ele bakılabilir.

Beni anlamışsın kardeşim teşekkürler.
Sizin öneriniz nedir anakart tişlemci RAM ekran kartı.
Bütçem tam 10 bin TL klavye mouse monito dahilken.

Beni anlamışsın kardeşim teşekkürler.
Sizin öneriniz nedir anakart tişlemci RAM ekran kartı.
Ryzen 5 1600 AF
Bulabildiğin en ucuz 16 GB (8*2) 3000 MHz cl16 RAM (set olması tercihin olsun, ikisi aynı kutudan çıksın yani).
Anakart olarak sıfır B450M S2H 500 TL civarında. 2. Elde B450 anakart bulamazsan o alınabilir.
Ekran kartı olarak ise GTX 960 4 GB vs tercih edilebilir. Eski ekran kartlarının fiyat performanslarından pek anlamıyorum.
1 TB HDD + 240 GB SSD de eklenirse güzel olur.
2. Elden aldığın ürünlerde dikkatli ol, dolandırılma.
Ayrıca APU da tercih edilebilir.

RX560 4 GB tatmin edecek ihtiyacını karşılayacak güzel bir karttır ama işlemciyi R5 1600 AF yapmanızı ve SSD değiştirmenizi öneririm.

Ayrıca APU toplamak daha mantıklı.

Mümkünse APU bir işlemci alınıp ekran kartı pas geçilebilir bu bütçede.
2-3 ay sonra ekran kartı fiyatları ancak ucuzlar. O zaman makul bir şey alınabilir belki.

Yeni konular

Geri
Yukarı