Teknobiyotik X2 vs Sinerji argon B45

mertozkan09

Hectopat
Merhabalar, sadece oyun için kullanacağım bir bilgisayar almak istiyorum. Monitörüm HP 27XQ27 2K 144Hz. Buna göre benim için performansı daha iyi ve uzun ömürlü olacak tercih hangisi olabilir?

Fikir yok mu kimseden:(

Son düzenleme:
Ryzen 7 3700X ve anakartı yüzünden argon B45 almanızı öneririm ama gene de kendiniz toplarsanız daha ucuza getirirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 7 3700X ve anakartı yüzünden argon B45 almanızı öneririm ama gene de kendiniz toplarsanız daha ucuza getirirsiniz
Ama şöyle bir olay var. Ayrı ayrı sitelerden topladığı takdirde ürünün sıkıntısı çıktığında her parça için ayrı ayrı kişilerle muhatap olacak. Bence direk bu alınmalı.

Dostum ben de X2 sistemle 3700X ve RX5700 XT’li bir sistem arasında kaldım. Bu argonu yorumlayayım senin için. 3700X güzel bir işlemci ama YouTube’da testlere baktığım kadarıyla ısınan bir işlemci. Stock soğutucuyla yük altında 85 hatta 90’a doğru giden dereceleri var. Argon sistemde stock soğutucu kullanılmış. Anakarta gelince X2’nin anakartı daha iyi. Buradaki arkadaşlar argonun daha iyi falan demişler ama hikaye. ASRock B450 PRO4 anakartının VRM'leri daha kaliteli, VRM soğutmaları da daha iyi. 3700x’i overclocklu halde bile rahat besleyecek bir anakart. Ama bu anakart X2 sistemde mevcut. Yani 3600x’i beslemeyi geçtim çok yüksek seviyede overclocklayabilirsin. 4.3 minimum olur bu rakam. Sıvı soğutmaya sahip olduğu için 4.4’e de çıkar tahminimce. RAM'lerin görüntüsü güzel olduğu için şahsi görüşüm X2’deki RAM'ler. Ekran kartına gelince argondaki ekran kartı RX 5700 XT’ler arasında en iyilerden biri, belki de en iyisi. Tam bir overclock canavarı diyebiliriz. X2’deki Galax, RTX 2070 Super’ler arasında orta seviye diyebiliriz. Frekans seviyeleri düşük geldi bana. Ayrıca 8+6 pin güçle besleniyor, overclock performansının çok iyi olduğunu sanmam. Benim şahsi görüşüm eğer RTX teknolojisine ihtiyacım yoksa AMD almandır. AMD her getirdiği güncellemede kartın performansını arttırıyor. RX580, Vega 56, Vega 64 gibi kartların da zaman geçtikçe NVIDIA rakiplerini geçtiğini gördük. Bu iki kart şu an kafa kafaya, çoğu oyunda 2070S bir tık önde optimizasyondan dolayı. Ama ben şahsen RX5700 XT almayı düşünüyorum. Frekans değerleri, OC performansı, tasarımı ve RTX’le hiçbir alakamın ilgimin olmaması yüzünden AMD diyorum. X2 sistem özelleştirme kısmından RX 5700 XT Nitro+ seçersen fiyat 200 TL düşüyor bu arada. Kasa olarak X2’nin kasası çok daha iyi performans olarak ve kişisel görüşüm görüntü olarak. Ön tarafın mesh yapıda olması kasa içi sıcaklıkları ciddi etkiler. Zaten sistemin inceleme videosunu izlerken sıcaklıkları görünce ağzım açık kalmıştı. Argondaki kasanın önü kapalı. Pek bir şey beklememek lazım. Power’a gelince X2’dekinin 750W 80Plus Gold olması güzel. Bence hiç gerek yok bu kadarına. Ama ileriye yönelik olmuş o yüzden güzel. Argondaki 650W 80 Plus Gold'da güzel. Yeteceğini düşünüyorum. Yarı modüler olması da güzel. Ben sistemleri her şeyiyle karşılaştırdım sana. Ben büyük ihtimal AMD ekran kartıyla beraber X2 sistemi alacağım. Araştırmalarım hala devam ediyor.

Detaylı yorumun için öncelikle çok teşekkürler RTX teknolojisinin benim için önemi yok neredeyse, sadece uzun ömürlü önümüzde çıkıcak oyunları güzel FPS'te oynamak için alacağım bilgisayarı overclock vs bilgim yok denecek kadar az zaten. Bende son bir araştırmalarımı yapmaktayım bu hafta almayı düşünüyorum sizde son incelemeden sonra mesaj atarsanız özel veya buradan çok sevinirim. Teşekkürler.

Detaylı yorumun için öncelikle çok teşekkürler RTX teknolojisinin benim için önemi yok neredeyse, sadece uzun ömürlü önümüzde çıkıcak oyunları güzel FPS'te oynamak için alacağım bilgisayarı overclock vs bilgim yok denecek kadar az zaten. Bende son bir araştırmalarımı yapmaktayım bu hafta almayı düşünüyorum sizde son incelemeden sonra mesaj atarsanız özel veya buradan çok sevinirim. Tşekkürler
RTX teknolojisi önemli değil ve uzun ömürlü bir şey istiyorsan kesinlikle X2 derim ben. Sen de benim gibi competitive bir oyuncusun sanırım. Agrondaki stock soğutucunun 3700x’e yetmeyeceğini düşünüyorum. Stock soğutucuyla kullanmak istersen de ya undervolt yapıp voltajı düşüreceksin, ya da işlemci sıcaklığın oyun oynarken bile 70 derecelerde gezecek ki bu bence oyun için çok fazla. Agron sistemde ilerde bir sıvı soğutucuya ihtiyacım olacak, almışken 240’lık alayım düzgün bir şey alayım dersen şu anki piyasa 600 liradan başlıyor. Ekstra masraf her türlü. Agronu bir kenara bırakırsak asıl konu X2’de her şey tam, uzun yıllar götürecek bir sistem. Düşük sıcaklıklarda kafan rahat bir şekilde oyununu oynarsın, canın istediği zaman overclock yaparsın. X2’deki asıl olay ekran kartında. Şu an bir tık daha iyi diye ve RTX teknolojisine sahip diye sınıfı arasında orta seviyede, frekansları çok yüksek olmayan bir ekran kartı mı yoksa AMD’nin zamanla geliştireceği frekansları yüksek, overclock canavarı mı? Olay burada bitiyor. Alta bir video koyuyorum videonun sonlarına doğru X2 sistemdeki RTX2070S olan Galax’ın kartıyla RX 5700 XT red devil modelini karşılaştırıyolar (red devil ile RX 5700 XT Nitro+ aynı kartlar sayılır). En faydalı sonuç oradan çıkar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı