Teknoloji Bağışıklılığı Nedir?

Hocanıza özel olarak sorar mısınız "bağımlılık" olmadığına emin mi?

Evet, bugün 3 defa ben dahil olmak üzere soruldu ve kendisine zümre tarafından bu başlık gönderildiğini söyledi, henüz kendisi de anlamlandıramıyor yazım hatası olabilir diye düşünüyoruz. Fakat böyle bir yazım hatası sadece otomatik düzeltme ile yapılmış olabilir ancak.

Bence hiçbir şey yazmayın, araştırılmadan bir şey öğrenilemez. Siz hiçbir bilginiz olmayan bir şeyi yazamazsınız, anca bir şeyler sallarsınız.

Bence hiçbir şey yazmayın, araştırılmadan bir şey öğrenilemez. Siz hiçbir bilginiz olmayan bir şeyi yazamazsınız, anca bir şeyler sallarsınız.

Tarihi daha olan bir proje zaten bu şartlar dahilinde normal olarak kimsenin bir fikri yok. Bekliyor olacağız dediğim gibi yazım hatası olması ihtimaller dahilinde fakat olmaması için de ya bizim altını dolduracağımız bir kavram ya da başka bir durum söz konusu burada henüz anlayamadığımız. Gelişmeler dahilinde haberdar edeceğim takipte kalın.

İngilizce zümresinden gelen bir konu başlığı bu. Hocalık bir durum yok açıkçası kendisi de anlamıyor ne denmek istediğini.
Zümre, "immutablity" kelimesini "immunity" kelimesi ile karıştırmış olabilir mi ? Immutablity = Değişmezlik blok zincir teknolojilerinde kullanılan özellik. Bunun dışında teknoloji bağımlılığı yazım hatası ile bağışıklılığı olarak yazılmış olabilir. İnsanın aklına başka bir şey gelmiyor. İlla bağışıklılık olacak diyorlarsa teknolojiden uzaklaşıp kendini dağa taşa vuranları yaz. Teknolojiye ihtiyaç duymayan ABD'deki Amish'ler gibi.

Zümre, "immutablity" kelimesini "immunity" kelimesi ile karıştırmış olabilir mi? Immutablity = Değişmezlik blok zincir teknolojilerinde kullanılan özellik. Bunun dışında teknoloji bağımlılığı yazım hatası ile bağışıklılığı olarak yazılmış olabilir. İnsanın aklına başka bir şey gelmiyor. İlla bağışıklılık olacak diyorlarsa teknolojiden uzaklaşıp kendini dağa taşa vuranları yaz. Teknolojiye ihtiyaç duymayan ABD'deki Amish'ler gibi.

Hala doğru bir dönüt alamadım konu hakkında dediğinizi bir soracağım zümreyle iletişime geçmeye çalışıyoruz biraz zaman alabileceği söylendi. Doğrusu gerçekten ben de merak ediyorum her ihtimali göz önünde bulunduracağız. Değerli düşünceleriniz için teşekkür ederim.
Dostlar selam, konuyu şu an itibari ile anlamış oldum gerçekten altını bizim doldurmamız gereken bir konuymuş. Zümreden şuna benzer bir açıklama geldi: Günümüz pandemi sürecinde virüse bağışıklık kazanabiliyoruz. Bir de pandemi sürecinde bu teknolojik aletlerle çok içli dışlı olduk ve onlarsız yapamaz hale geldik. Burada bağışıklıktan kastı bu dönem içerisinde teknoloji ile geçirdiğimiz süreyi nasıl en aza indirebiliriz niteliği taşıyor açıklamaya göre. Tamamen uydurma bir kavram dediğim gibi kendi düşüncelerimizi yazacağız diye düşünüyorum, o sebepten ötürü istesem de bilimsel bir makale bulamayacağım. Proje hakkında bir Facebook hesabı açılmış orada detaylar var olduğu söylendi henüz bakma fırsatım olmadı. Değerli düşünceleriniz için tekrar teşekkür ederim ilerleyen zamanlarda projeyi yaparken aklıma takılan bir düşünce olursa yardım için tekrardan burada veya başka bir konuda görüşmek üzere.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı