Teknoloji ve bilim ile ilgili bir bölüm önerisi

ArdaofRivia

Decapat
Normalde hedefim PC veya yazılım mühendisliği lakin son zamanlar fizik gibi bir bilimle de ilgilenmek istediğimi fark ettim yapay zeka mühendisliğini gördüm lakin puan olarak çok yüksek. Fizik bölümünde okuyarak öğretmenlik dışında teknoloji ve bilim ile ilgili neler yapabilirim? Bu tarzda bildiğiniz güzel bir bölüm varsa önerirseniz sevinirim şu an puanıma göre okuyabileceğim bölümler Yapay Zeka/Pc/Yazılım mühendisliği, dijital oyun tasarımı, fizik.

Normalde hedefim PC veya yazılım mühendisliği lakin son zamanlar fizik gibi bir bilimle de ilgilenmek istediğimi fark ettim yapay zeka mühendisliğini gördüm lakin puan olarak çok yüksek. Fizik bölümünde okuyarak öğretmenlik dışında teknoloji ve bilim ile ilgili neler yapabilirim? Bu tarzda bildiğiniz güzel bir bölüm varsa önerirseniz sevinirim şu an puanıma göre okuyabileceğim bölümler yapay Zeka/Pc/Yazılım mühendisliği, dijital oyun tasarımı, fizik.

Ben uzay mühendisliği ile ilgileniyorum matematik fizik ve bilgisayar yazılım programlama dalları var hepsinde uzman olmanı beklemiyorlar fizikle ilgileniyorum demişsin fizik + programlama yapabilirsin Python C++ Java gibi diller çok önemli uzay mühendisliği için. Mazsachusets teknoloji enstitüsü uzay mühendisliği bölümü var ben orayı kazanmayı orada okumayı düşünüyorum türkiyedede olması lazım uzay mühendisliği bölümleri diğer avantajları olarak geleceği olan bir meslek diyebilirim.

Merhaba. Fizik Mühendisliği bölümü ilgi alanınıza uygun olabilir. İTÜ, Ankara Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi gibi iyi okullarda da mevcut. Fizik bölümüne göre daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer uzaya ilgin varsa uzay mühendisliği en iyisi Tesla vb gibi yerlerde çalışmak istiyorsan makine mühendisliği olması lazım onlarada yönelebilirsin

Geri
Yukarı