Tekrar ön lisans okumak için şu anki ön lisans kaydı sildirmek zorunda mıyız?

Teurastaja.

Kilopat
Şu an okuduğum bölümü bırakmak istiyorum. Sınava tekrardan hazırlanıp başka bir ön lisans bölüm okumak istiyorum. Oraya kazanırsam buradaki kaydımı nasıl ve ne zaman sildirebilirim?

Şu an okuduğum bölümü bırakmak istiyorum. Sınava tekrardan hazırlanıp başka bir ön lisans bölüm okumak istiyorum. Oraya kazanırsam buradaki kaydımı nasıl ve ne zaman sildirebilirim?

Hocam ben yatay geçiş yaparak kayıt "taşımayı" tecrübelemiş biriyim, fakat bilen başka arkadaşlar da varsa bilgilerini paylaşırlarsa güzel olur, gelelim benimkine.
Geçeceğim üniversitenin sınavını kazandıktan sonra, standart kaydını yaptıran öğrenciler gibi gidiyorsun ve yaptırıyorsun, eski üniversite/bölüm öğrenci kartını teslim ediyorsun, gerekli belgeleri doldurup verdikten sonra da gerisini başvurduğun üniversite/fakülte hallediyor. Tabii benimki yatay geçiş sizinki dikey geçiş, ne tip farklılıklar olur bilemem, kimse yazmazsa cevapsız kalmayın diye anlatayım dedim, umarım biraz yardımcı olmuştur, şimdiden başarılar

Çok dikkat etmedim fakat "Sınava tekrardan hazırlanıp" demişsiniz, o da bir seçenek tabii, benim önerim dikey geçiş sınavı DGS'ye de girmeniz olacaktır, hem başarıyla verdiğiniz dersler aynı dilde eğitim gördüyseniz geçeceğiniz yerde sayılma ihtimali var, muaf olursunuz önceki notunuz geçerli olur

Ben DGS ile lisans bölümü kazandığım sene YKS ile de başka bir lisans bölümü kazanmıştım. DGS daha geç açıklandığı için YKS ile kaydımı yaptırmıştım. Daha sonra DGS tercih sonuçları açıklanıp lisans bölümü kazandığım zaman halihazırda başka bir üniversitenin lisans bölümünde kaydım vardı. DGS ile kayıt yaptırmak için diğer okula gittim kaydımı sildirdim. Mazeretini söylersen işin daha da hızlanıyor ben İstanbul'da yaşıyorum kaydımı sildirdiğim okul başka bir şehirdeydi bana çok yardımcı oldular.

Edit: Bu yazılanlar ön lisans içinde geçerli.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı