Telefon dolandırıcılarını şikayet edebileceğimiz bir yer var mı?

muhametsafak

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılım
Kaç aydır hemen her gün aranıp "İnternet sözleşmenizin süresi dolmak üzere" gibi bir şeyler geveleyen kayıt dinlemekten bıktım. Hayır, karşına hiçbir şekilde insanda çıkarmıyorlar ki şöyle ağız dolusu güzel bir küfür edeyim. Telefondan engelliyorum ama o da bir çözüm değil ki; milyonlarca numara var adamlarda, farklı numaralardan arayabiliyorlar. Bunları numara ve şirket bazında şikayet edebileceğimiz bir yer yok mu? Örneğin; NehirCell isimli dolandırıcı telekom şirketini bir yere şikayet edip tüm faaliyetlerini durdurtamıyor muyuz?

Hani adamlar dolandırıcılıkla pazarlama arasındaki farkı da bilmiyorlar. Haftada 1-2 kez Vodafone falan da arıyor işte "şöyle bir paketimiz var bize geçmeyi düşünür müsünüz?" diye düzgünce arayıp pazarlama yapıyorlar ben de nazikçe teşekkür edip ilgilenmediğimi söylüyorum olup bitiyor. Pazarlama ile dolandırıcılık arasındaki farkı anlatabildiğimi umuyorum.

KVKK gereği bilgilerinizin imha edilmesini ve aranmak istemediğinizi söyleyin.
İşi bilen bir insan dinlerse gereğini yapar. Lakin genelde robot ses çıkıyor onun için bende rez alayım.

Kimi kime şikayet edeceksin ki? Yıllardır var bu sorun ve en az 100.00 kişi şikayet etmiştir. Sonuç? Her aramadan her numaradan her görüşmeden devlet vergi alıyor zaten. Devlet durdurmak istese durdurur mu? Durdurur. Ülkenin cumhur başkanına küfür et bakayım seni nasıl buluyorlar. Yani boşuna zaman kaybı bence şikayet edebileceğin bir yer yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…