Telefon durduk yere bozulur mu?

Makaleler
45
Niye bozulsun ki benim emektar Redmi Note 8 bile hala bana mısın demiyor 5 yıl olmuştur alalı daha bir sorun çıkarmadı.

Telefonların kronik sorunları olmadığı sürece kendiliginden durup dururken bozulmaz.

Bunu genellikle söylerim, bence elektronik şans işi sayılır. Ne zaman ne olacağını bilemiyorsun. Yeri geliyor en dandik ürün yıllarca sıkıntısız çalışıyor, yeri geliyor markasına güvenerek aldığın ürün kutusundan bozuk çıkabiliyor. Zaten elektronik ürünlere 2 yıl garanti verilmesinin nedenlerinden de biri bu olsa gerek.

S24 Ultra kullansan bile durduk yere bozulma ihtimali var hocam. Şans işi.

Hocam, peki garantiye gidip gelse yine aynı duruma sürekli hata verme olasılığı var mı?

Genel anlamda bozuk çıkmıyor galiba.

Tabii ki var hocam ama düşük diyebiliriz. Örneğin ben geçen sene (2023 kasım sanırım?) Lenovo laptop aldım ilk ay pil bozuldu sonra RAM arızası verdi 2 kere garantiye gitti şu an kendisiyle 7. ayımız gram sorunu yok. Dediğim gibi şans işi ama düşük.

Genel anlamda bozuk çıkmıyor galiba.
Ürünlerin kutularından bozuk çıkma ihtimali düşüktür, ancak yine de böyle bir ihtimal mevcut. Üretim sırasında meydana gelen bir hatadan dolayı ürünün kullanım sırasında birden çalışmaz hale gelmesi de düşük bir ihtimal ama mümkündür.

Siz kendinize düşeni yapıp, bunları kafaya takmadan cihazınızı özenli ve olası zararlardan korumaya özen göstererek kullanmaya devam edebilirsiniz

Peki telefonun hafızası dolmaya başlarsa bir şey olur mu? 84 GB boş yer var zaten.

Şöyle yapmak istiyorum: 2 tane 64 GB USB var. İkisinde de aynı veriler var. Bilgisayarla artık hiç alakam kalmadı. Bilgisayar öldü ölecek zaten. İyice kasmaya başladı. Gerekli fotoğrafları ayırıp telefonuma yüklesem nasıl olur?

PC aşırı yavaş dediğim gibi. Her işimi telefonla görebiliyorum. İleri zamanlarda telefon değiştirmeyi düşünüyorum. Bilgisayara bütçe ayırmak istemiyorum. O yüzden elimin altında dursun diye USB'deki verileri telefona taşımak istiyorum.

Bu konu hakkında yorumlarınız nedir?

Bu konu hakkında yorumlarınız nedir?
USB belleklerdeki düzeninizi hiç bozmayıp, çevirici ile USB bellekleri telefonunuzda kullanabilirsiniz.

Tecno Spark 8C telefonunuz Micro-USB bağlantısına sahip. Bu durumda Micro-USB'yi USB-A'ya çeviren bir çeviriciye ihtiyacınız olacak. OTG kablo diye geçiyorlar. Yerel telefoncularda da sıklıkla bulunabilirler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…