Telefon hattı takılmadan nasıl kullanılır?

Imei no kayıt etmeden içine simkart koyup WiFi açıp başkalarının sizi arayabileceğini bilmiyordum. Yani teknik olarak WhatsApp dan atayabilirler fakat normal şebeke çağrısı ilk kez duydum.

Kendi telefonumdan göstermek için uçak moduna aldım elimde yurt dışı telefonda olacaktı isterseniz ondanda gösteririm hocam ama ayarlardan açsanız bile operatör ayarlarındanda yapmanız gerekiyor sadece telefonda yetmiyor.

IMG_4120.png

Turkcell (HD Ses ve Video Arama (VoLTE&VoWifi)):
Ekran Resmi 2023-11-14 22.29.19.png

Türk Telekom (HD+ Görüşme (VoLTE) ve WiFi Arama (VoWiFi) | Türk Telekom):
Ekran Resmi 2023-11-14 22.29.05.png

Vodafone (Wi-Fi ile Arama (Vo-Wifi) Teknolojisi nedir?):
Ekran Resmi 2023-11-14 22.30.22.png

Bende yd telefonumu bu yöntemle kullanıyordum patladı bende şuan. Başka TT hatlarımda da denedim yapamadım. Fixlenmiş olabilir ama denemek lazım. Turkcell hattımda çok stabildi direk Wifi arama oluyordu TT da biraz uğraştırıyordu.
Kendi telefonumdan göstermek için uçak moduna aldım elimde yurt dışı telefonda olacaktı isterseniz ondanda gösteririm hocam ama ayarlardan açsanız bile operatör ayarlarındanda yapmanız gerekiyor sadece telefonda yetmiyor.

Eki Görüntüle 2015199

Eki Görüntüle 2015211
Eki Görüntüle 2015213
Eki Görüntüle 2015216

Bende yd telefonumu bu yöntemle kullanıyordum patladı bende şuan. Başka TT hatlarımda da denedim yapamadım. Fixlenmiş olabilir ama denemek lazım. Turkcell hattımda çok stabildi direk Wifi arama oluyordu TT da biraz uğraştırıyordu.
Benimki TT tabanlı açmayı unutmuşum ama cihaz IMEI kapalı olduğundan SMS atıp açamıyorum 200 tl'ye çaktırırım bir yerden.

Yok. Markası ve modeli ne telefonun.
Xiaomi Redmi Note 10 Pro

Hat takılı olmasa da Whatasapp (daha önce hat ile kullandıysan) wifi üzerinden çalışıyor. (Android'de öyle)
Evet hocam doğru fakat sorum o değil.

Benimki TT tabanlı açmayı unutmuşum ama cihaz IMEI kapalı olduğundan SMS atıp açamıyorum 200 tl'ye çaktırırım bir yerden.
Evden yapabileceğimiz bir yöntem var mı? Yani telefoncuların yaptığı işlemi biz yapamaz mıyız?

Eki Görüntüle 2015199

Eki Görüntüle 2015211
Eki Görüntüle 2015213
Eki Görüntüle 2015216
Hocam ben şimdi hattımı başka bir telefona taktım ve ilgili hat ayarları için SMS gönderim TT hattımın ayarlarını yaptıktan sonra telefon ayarlarını da yaptım. Şimdi IMEI olmayan telefona bu hattı takıp nasıl çağrıları alabileceğim o kısmı anlayamadım?

Son düzenleme:
Xiaomi Redmi Note 10 Pro

Evet hocam doğru fakat sorum o değil.

Evden yapabileceğimiz bir yöntem var mı? Yani telefoncuların yaptığı işlemi biz yapamaz mıyız?

Hocam ben şimdi hattımı başka bir telefona taktım ve ilgili hat ayarları için SMS gönderim TT hattımın ayarlarını yaptıktan sonra telefon ayarlarını da yaptım. Şimdi IMEI olmayan telefona bu hattı takıp nasıl çağrıları alabileceğim o kısmı anlayamadım?
Telefoncu yapar onu direnç ile.Telefonun içini açıp çip takıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı