Telefon için harici Zoom lens önerisi

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben gökyüzündeki cisimleri çekmeyi seviyorum fakat kameram Zoom yapınca kalitesiz oluyor ve çok fazla Zoom yapmıyor. Bende harici lens almak istiyorum(daha iyi Zoom için) fakat lens takınca görüntü kalitesini düşürür mü ve 200-300 TL arası öneriniz var mı?

+

+

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, ben gökyüzündeki cisimleri çekmeyi seviyorum fakat kameram Zoom yapınca kalitesiz oluyor ve çok fazla Zoom yapmıyor. Bende harici lens almak istiyorum(daha iyi Zoom için) fakat lens takınca görüntü kalitesini düşürür mü ve 200-300 TL arası öneriniz var mı?

+

+

Aksine uzak çekimlerde normal kameradaki lensler gibi çalışır, diyafram değerini arttırır. Teleskop nasıl yakında ve uzakta ayrı etki yaratıyor, bunlar da böyle. Kaliteli ürün mü alın derim kamera mı? Bende direkt absürt iyi uzak çekim yapan cihazlar alın. En kötü ihtimalle kamera ve setlerini alın. Biliyorum ucuza gelsin istiyorsunuz ancak kamera almanız en nihai çözümdür. (sık kullanılan kameraları tercih edin hocam hem destek çok olur hem de rahat olursunuz CG motorlarda bile motor dünyasında bile köy motorları bazen parçaları çok çok ucuz diye terlik amaçlı scooterlar yerine bile tercih edilebiliyor.)

Geri
Yukarı