Telefon kablosundan internet çekmek

Rukales

Femtopat
Daha fazla  
Kiracı olarak taşınacağım yeni evimde hiçbir şekilde internet altyapısı olmadığını öğrendim. Araştırdığımda TurkNet, Türk Telekom üzerinden ev telefonu kablosu çektirirsem zaten altyapı da çekilmiş olacağını ve o telefon kablosu üzerinden internet hizmeti de verebileceklerini söylediler. Ama daha sonra araştırdığımda benim gibi düşünüp böyle yapıp ellerinde yalnızca ev telefonlarıyla kala kalmış insanlar olduğunu, onların şikayetlerini gördüm. İnternet bağlanmıyor "altyapı çalışmaları devam ediyor" diyormuş...
Acaba altyapı olmayan yerde telefon kablosu telefon hattı çektirsem internet alabilir miyim? Çok bilgim yok maalesef, yardımcı olursanız çok sevinirim; şimdiden teşekkür ediyorum.

Eğer bina yeni olduğu için internet bağlatamıyorsan yani Telekom'un sisteminde adres çıkmıyorsa en yakın Telekom müdürlüğüne gidip port açtırabilirsin. Aynısı benim de başıma geldi yeni taşındığım evde ne telefon hattı ne internet hattı yoktu dilekçeyi verdikten 3 ay sonra hattı çektiler 1 hafta içinde de internet bağlantım kuruldu.

Binada internet kutusu varsa çektirebilirsin. Komşu binalarda boş port varsa onlardan çektirme ihtimalinin olması lazım. Turkcell'ya da Vodafone altyapı olmadan kullanabileceğin hizmetleri mevcut onlara da yönelebilirsin.

Kiracı olarak taşınacağım yeni evimde hiçbir şekilde internet altyapısı olmadığını öğrendim. Araştırdığımda TurkNet, Türk Telekom üzerinden ev telefonu kablosu çektirirsem zaten altyapı da çekilmiş olacağını ve o telefon kablosu üzerinden internet hizmeti de verebileceklerini söylediler. Ama daha sonra araştırdığımda benim gibi düşünüp böyle yapıp ellerinde yalnızca ev telefonlarıyla kala kalmış insanlar olduğunu, onların şikayetlerini gördüm. İnternet bağlanmıyor "altyapı çalışmaları devam ediyor" diyormuş...
Acaba altyapı olmayan yerde telefon kablosu telefon hattı çektirsem internet alabilir miyim? Çok bilgim yok maalesef, yardımcı olursanız çok sevinirim; şimdiden teşekkür ediyorum.

Çözebildinizmi sorunu acaba çözdüyseniz nasıl çözdünüz aynı sorunu bende yaşıyorumda.

Yeni konular

Geri
Yukarı