Telefon kamerasından izlenir miyim?

Güvenli uygulamalar varsa neden izlenesin ki. Zararlı yazılım yüklemediğin sürece boyle bir derdin olmaz.

Sıradan bir vatandaşsınız diye düşünüyorum. Hadi diyelim izlenebilirsiniz, e kim napsın sizi de izlesin hocam? Yanlış anlama benim için de geçerli bu durum, buradaki herkes için de geçerli.

Şayet telefonuna RAT atılmışsa. Bu RAT'ı bir APK dosyası olarak atarlar genelde. Ve sende bu dosyayı açarsan. Telefonuna RAT bulaşır ve sadece kamera izlemek ile kalmazlar her türlü mesaj, arama kaydı, ses kaydına erişebilirler. Eğer böyle bir durum yoksa kolay kolay izleyecekleri o sanmıyorum. Girdiğin site izinlerini kontrol et kamera ve ses kaydı izinlerini kapat.

Bizim gibi garibanı kim ne diye takip edecek hocam. Yüksek kademe de biri olsak o zaman her şey olabilir derdim. Merak etmeyin sorun olmaz.

Merhaba ben Casper VIA G4 kullanıyordum telefonumda güvenli ve bilindik uygulamalar yüklüydü telefon kamerasından izlenme riski var mı?

Sizi kim ne yapacak hocam .hiç zannetmiyorum.

Ne iş yaptığınızı bilmiyorum ama güvenli ve bilindik uygulamar dışında uygulama yüklenmediği sürece izleneceğinizi pek sanmıyorum.

Telefonunuzun Android sürümü kaç bilmiyorum ama eğer Android 13 ise kamera ve mikrofon kullanıldığı zaman sağ üst tarafta yeşil bir nokta beliriyor. Eğer yeşil nokta varsa kameranız veya mikrofonunuz bir veya bir kaç uygulama tarafından kullanılıyor demektir. Android 13'de bu şekilde izlenip izlenmediğinizi anlayabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…