Telefon kulaklığı PC'de nasıl kullanılır?

oguz350

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir tane mikrofonlu telefon kulaklığım vardı. Bunu ben bilgisayar kasamın ön kısmında Power tuşunun yanindaki girişe taktığımda bana sağ alttan ne taktınız diye soruyordu. Önce mikrofon girişi sonra da kulaklık girişini seçiyordum ikisi de aktif oluyordu. (o jak girişinin üstünde kulaklık+mikrofon işareti var) ama şimdi başka kulaklık aldım. Birebir aynı model. Ama mikrofonu çalışsa da kulaklık asla çalışmıyor. Kulaklığı taktığımda ikisinde de kulaklık girişi seçmiş olsam bile kulaklık çalışmıyor. Telefonda ve laptopta ikisi de çalışıyor yani üründe bir sıkıntı yok ama benim bunu masaüstünde kullanmam lazım. Yardımcı olursaniz cok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bir tane mikrofonlu telefon kulaklığım vardı. Bunu ben bilgisayar kasamın ön kısmında Power tuşunun yanindaki girişe taktığımda bana sağ alttan ne taktınız diye soruyordu. Önce mikrofon girişi sonra da kulaklık girişini seçiyordum ikisi de aktif oluyordu. (o jak girişinin üstünde kulaklık+mikrofon işareti var) ama şimdi başka kulaklık aldım. Birebir aynı model. Ama mikrofonu çalışsa da kulaklık asla çalışmıyor. Kulaklığı taktığımda ikisinde de kulaklık girişi seçmiş olsam bile kulaklık çalışmıyor. Telefonda ve laptopta ikisi de çalışıyor yani üründe bir sıkıntı yok ama benim bunu masaüstünde kullanmam lazım. Yardımcı olursaniz cok sevinirim.

Dönüştürcü alman lazım.

ses kartı ayarlarını karıştırdım deneme yanılma yaptım ve uzun uğraşlar sonucu sorun çözüldü arkadaşlar teşekkürler. benim gibi aynı sorunu yaşayacak olanlar için kendi çözümümü göstereyim

1705777367580.png

sol alttan aygıtın gelişmiş ayarlarına girdim ve buradaki ayaları kulaklık kulağımdayken ve bir youtube videosu açıkken deneme yanılma yönetimiyle ayarları kurcaladım ve bir şekilde başarılı oldu. şimdilik ayarlarım bu şekilde.

hocam bahsettiğim gibi mikrofonlu telefon kulaklıgını daha önce başarılı bir şekilde dönüştürücüsüz tek jak girişinden başarıyla çalıştırmıştım, şimdi yine oldu. sanırım kasamın ön kısmındaki soketten kaynaklı olabilir. normalde dönüştürücü gerekiyordur muhtemelen

Ses kartı ayarlarını karıştırdım deneme yanılma yaptım ve uzun uğraşlar sonucu sorun çözüldü arkadaşlar teşekkürler. Benim gibi aynı sorunu yaşayacak olanlar için kendi çözümümü göstereyim.

Eki Görüntüle 2091164

Sol alttan aygıtın gelişmiş ayarlarına girdim ve buradaki ayaları kulaklık kulağımdayken ve bir YouTube videosu açıkken deneme yanılma yönetimiyle ayarları kurcaladım ve bir şekilde başarılı oldu. Şimdilik ayarlarım bu şekilde.

Hocam bahsettiğim gibi mikrofonlu telefon kulaklıgını daha önce başarılı bir şekilde dönüştürücüsüz tek jak girişinden başarıyla çalıştırmıştım, şimdi yine oldu. Sanırım kasamın ön kısmındaki soketten kaynaklı olabilir. Normalde dönüştürücü gerekiyordur muhtemelen.

Vallahi yapabildiğinize sasırdım hocam ne diyeyim helal olsun.

Vallahi yapabildiğinize sasırdım hocam ne diyeyim helal olsun.
muhtemelen benle alakalı değil hocam

1705778067268.png

kasamın önünde power tuşunun yanında böyle bir giriş var, anakart da destekliyor belli ki, ya da o kısımda kasanın özelliklerinden biri olan entegre bir dönüştürücü olabilir. ayarlardan ufak tefek bi şeyler yapınca sorun tamamen çözüldü.

Yeni konular

Geri
Yukarı