Çözüldü Telefon Kulaklığını Masaüstü Bilgisayara Takma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dendre93

Hectopat
Daha fazla  
Elimde Sony'nin orjinal mikrofonlu telefon kulaklığı var tek jack girişli olandan, ben bunu 2 jack girişli bilgisayara taktığımda ya kulaklık olarak ya da mikrofon olarak algılıyor bunu nasıl çözebilirim?

Bunun tam tersi olan lazım galiba bana, tek girişli iki çıkışlı olan. Adı ne diye geçiyor acaba veya buna gerek kalmadan ayarlardan falan çözebilir miyim?
Muzik_17421755.jpg

Son düzenleme:
"Mikrofon splitter" diye arama yaptığınızda birçok sonuçla karşılaşabilirsiniz. "Mic Y splitter" araması da iş görür.

"Mikrofon splitter" diye arama yaptığınızda birçok sonuçla karşılaşabilirsiniz. "Mic Y splitter" araması da iş görür.
Bu araştırmayı yapınca yukarıda fotoğrafı olan şey çıkıyor tek giriş çift çıkışlı bana lazım olan çift girişi olup tek çıkışı olan hala bulamamaktayım internette.

Nasıl? PHILIPS marka var ve normal kulaklık olarak çalışıyor? SHB3595BK modeli.
Şöyle çalışmıyor, kulaklık girişine taktığım zaman sadece kulaklık görevini görüyor mikrofon çalışmıyor, mikrofon kısmına takarsam mikrofon çalışıyor kulaklık çalışmıyor ses gelmiyor. Tek porttan giriş yapıldığı zaman hem mikrofon hem kulaklık olarak kullanabilirim diye düşünüyorum. Bilgisayar üstünden yapabileceğim bir ayarla olmuyor diye biliyorum.

Şöyle çalışmıyor, kulaklık girişine taktığım zaman sadece kulaklık görevini görüyor mikrofon çalışmıyor, mikrofon kısmına takarsam mikrofon çalışıyor kulaklık çalışmıyor ses gelmiyor. Tek porttan giriş yapıldığı zaman hem mikrofon hem kulaklık olarak kullanabilirim diye düşünüyorum. Bilgisayar üstünden yapabileceğim bir ayarla olmuyor diye biliyorum.
Onun için donanımın desteklemesi gerek, çok yeni sayılır 2014 model notebooklarda gördüm ve her markada uyumluluk sorunu çıkabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı