Telefon kutusunun içindekiler önemli mi?

Vrenyy.1

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba forum üyeleri. 3 gün önce ev değiştirdik, ben disardayken nakliyatçı ile eşyalar götürülmüş lakin benim masamda telefon kutum vardı içinde, faturası, garanti kağıdı, vb vardı. Ama nakliyatçılar getirmemiş. Dunde arkadaşımla disardayiz konusu açıldı. Benim IMEI falan çalınabilir mi? Herhangi bir sorun olmaz değil mı?

Önemli , IMEI'nin cihazları tanımaktan onları mobil sağlayıcı aracılığı ile engellemeye kadar birçok amacı bulunmaktadır. IMEI kodunuz sayesinde telefonunuzun çalınması veya kaybolması durumunda hizmet sağlayıcınızı bilgilendirip, mobil erişim üzerinden engellenmesini sağlayabilirsiniz.

Önemli , IMEI'nin cihazları tanımaktan onları mobil sağlayıcı aracılığı ile engellemeye kadar birçok amacı bulunmaktadır. IMEI kodunuz sayesinde telefonunuzun çalınması veya kaybolması durumunda hizmet sağlayıcınızı bilgilendirip, mobil erişim üzerinden engellenmesini sağlayabilirsiniz.
Garanti belgesinde yazar mı ki?İmei

Garanti belgesinde yazar mı ki?İmei
Telefonunuzun modelini bilmiyorum fakat Xiaomi marka telefonlarda telefonun arkasında IMEI bulunan bir çıkartma oluyor onu genelde çıkartıp kutuya yapıştırıyorlar güzel görünmediği için ve bazı modellerde direkt kutunun üzerinde IMEI yazabiliyor. Modeli bilmediğimiz için kesin bir şey söyleyemiyoruz

Telefonunuzun modelini bilmiyorum fakat Xiaomi marka telefonlarda telefonun arkasında IMEI bulunan bir çıkartma oluyor onu genelde çıkartıp kutuya yapıştırıyorlar güzel görünmediği için ve bazı modellerde direkt kutunun üzerinde IMEI yazabiliyor. Modeli bilmediğimiz için kesin bir şey söyleyemiyoruz
Oppo reno 4 yardımcı olur musunuz?

Oppo reno 4 yardımcı olur musunuz?
Görsele bakabilirsiniz, telefonu ilk aldığınızda bu çıkartma telefonun arkasında oluyor ve genelde güzel görünmediği için kutuya vs yapıştırıyorlar sizde kutuya yapıştırdıysanız o çıkartmada telefonun IMEI'si yer alıyor.

Dosya Ekleri

• 1661245420890.png
    1661245420890.png
    317,9 KB · Görüntüleme: 14
Görsele bakabilirsiniz, telefonu ilk aldığınızda bu çıkartma telefonun arkasında oluyor ve genelde güzel görünmediği için kutuya vs yapıştırıyorlar sizde kutuya yapıştırdıysanız o çıkartmada telefonun IMEI'si yer alıyor.
Hocam çalınırsa telefondaki dosyalarına felan erişemez değil mi ya?Fazla takıntı yapmaya başladım.

Hocam çalınırsa telefondaki dosyalarına felan erişemez değil mi ya?Fazla takıntı yapmaya başladım.
Hayır, dosyalara bir şey olacağını düşünmüyorum fakat telefonunun IMEI numarasını yazılım yöntemiyle farklı telefona yazabilirler bildiğim kadarıyla. O kadar uğraşırlar mı bilmiyorum fakat eski evinize yakınsanız kutuyu almanızı tavsiye ederim, garantisi hala devam ediyorsa garanti belgesi ve fatura işinize yarayabilir

Telefon kutusunda yazan iki önemli bilgi var. Birisi IMEI diğeri S/N numaraları. Şimdi S/N numarası telefonun garantisi gibi bilgileri doğrulamak için üretici tarafından kullanılıyor. IMEI numarası ise telefonun GMS özelliklerini takip için kullanılıyor. Mesela yurt dışından telefon getirdiğinizde IMEI numarasını devlete kaydetmeniz (bildirmeniz) lazım. Aynı zamanda sahte telefonların IMEI'si olmadığı için eski veya çalınmış telefonlara aktarılıyor ve aynı anda, aynı IMEI numarası olamayacağı için sizin telefonuzun GMS özellikleri bozuluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı