Telefon modeme kablo ile bağlanıp kullanılabilir mi?

Sailaner

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, modemimde ve bilgisayarımın Ethernet girişinde problem var. Telefonum modeme bağlandığı zaman evin tüm interneti bir anda gidiyor, bu sebepten ötürü aylardır evde mobil veri kullanıyorum, internetim zor dayanıyor. Başka bir sorundan ötürü de modemden bilgisayarıma görseldeki Ethernet dönüştürücü USB ile bağlanıyorum.

Şimdi sormak istediğim soru şu, ben modemi telefonuma kablo ile bağlayıp interneti kullanabilir miyim? Eğer kullanabilirsem nasıl bir düzenek kurmam gerekir? Görseldeki Ethernet dönüştürücüyü USB çoklayıcılar ile çoğaltıp telefonuma da aynı anda internet yönlendirecek şekilde yapabilir miyim? Yapabiliyorsam nasıl bir çoklayıcı kullanmam gerekir? Telefonumun girişi Type-C.

Ayrıca görseldeki ürünün biraz değişiği var bende. Micro USB çıkışı var normalde ve o bir USB dönüştürücü ile beraber bilgisayarıma bağlı.

Dosya Ekleri

• 9603579674674.jpg
    9603579674674.jpg
    7,6 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, modemimde ve bilgisayarımın Ethernet girişinde problem var. Telefonum modeme bağlandığı zaman evin tüm interneti bir anda gidiyor, bu sebepten ötürü aylardır evde mobil veri kullanıyorum, internetim zor dayanıyor. Başka bir sorundan ötürü de modemden bilgisayarıma görseldeki Ethernet dönüştürücü USB ile bağlanıyorum.

Şimdi sormak istediğim soru şu, ben modemi telefonuma kablo ile bağlayıp interneti kullanabilir miyim? Eğer kullanabilirsem nasıl bir düzenek kurmam gerekir? Görseldeki Ethernet dönüştürücüyü USB çoklayıcılar ile çoğaltıp telefonuma da aynı anda internet yönlendirecek şekilde yapabilir miyim? Yapabiliyorsam nasıl bir çoklayıcı kullanmam gerekir? Telefonumun girişi Type-C.

Ayrıca görseldeki ürünün biraz değişiği var bende. Micro USB çıkışı var normalde ve o bir USB dönüştürücü ile beraber bilgisayarıma bağlı.

Kullanabilirsin. Bir sorun olmaz diye düşünüyorum.

Nasıl bir kablo almalıyım peki? Normal kablolar internet aktarımı yapabilir mi? Nasıl bir kablo almalıyım ki aynı anda hem bilgisayara hem de telefonuma bağlansın. Öyle bir kablo biliyorsanız link atabilir misiniz?

Hepsi yapar.

şu tarz bir şey işe yarar mı? Telefonumun şarj kablosunu taksam mesela oraya, başka bir USB kablosu ile de bilgisayara bağlantı kursam ikisine de internet gelir mi?

Şu tarz bir şey işe yarar mı? Telefonumun şarj kablosunu taksam mesela oraya, başka bir USB kablosu ile de bilgisayara bağlantı kursam ikisine de internet gelir mi?

Cihazın nedir, bu aygıt 3.0 kullanıyor.

Telefon için bununla uğraşmak yerine yaşadığınız sorunu çözmek adına bir modem ya da router alıp Wi-Fi'yi öyle dağıtsanız daha mantıklı olmaz mı?

Cihazın nedir, bu aygıt 3.0 kullanıyor.

Telefon için bununla uğraşmak yerine yaşadığınız sorunu çözmek adına bir modem ya da router alıp Wi-Fi'yi öyle dağıtsanız daha mantıklı olmaz mı?
Sadece 2.5 ay için bir modem almak istemiyorum, evimdeki modem biraz sorunlu. Aile evime döneceğim 2.5 ay sonra, oradaki modemimde böyle bir sorun yaşamadım.

Cihazım Samsung Galaxy C9 PRO.

Bu arada modem değiştirdikten sonra oldu bu, önceki modemimde bir sorun yoktu.

Ucuz bir bağlantı öneriniz var mı? O zaman?

Bu tip ürünlerden kastım donuştürücülerin çoğu oluyor. 2.0 arabirimli bir şey alsanız bile telefonun bu bağlantıyı görmeme olasılığı yüksek ama illa denemek isterim derseniz bağlantı tipi 2.0 olan bir adaptör bakabilirsiniz. Şahsi olarak bu tip bir dönüşütürücü kullanmadığım için konuya yönelik bir ürün tavsiyesi yapamayacğım maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı