Telefon Wi-Fi'a bağlanınca internet gecikmesi yükseliyor

KaanCikar

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ev ahalisi Wi-Fi'a bağlanınca bilgisayardaki internetim acayip kötüleşiyor, oyunlarda pingim fırlıyor hatta bağlantı bile kopuyor oyun içinde. Telefon sadece bağlı kalsın hiçbir şey yapmasın yine fırlıyor. Ben modeme bilgisayarımdan kablo ile bağlıyım fakat telefondan Wi-Fi ile bağlanır bağlanmaz oyunlarda pingim fırlıyor, kanser ediyor bildiğin. Örneğin normalde modemde sadece ben varken CS:GO'da 80 ms ping sabit alıyorum ama birisi bağlanınca 200 ms, 300 ms, bazen 900 ms alıyorum. Download hızım yaklaşık 14-16 Mbps. Türk Telekom kullanıcısıyım. Modemden mi kaynaklı internet hattımdan mı kaynaklı anlamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Telefonunuzda yedekleme tarzı şeyler açık mı? Sadece Wi-Fi üzerinden bir şeyler yedekliyor olabilir. Her telefon bağlandığında mı gecikme fırlıyor?
Hayır yedekleme tarzı şeyler olmuyor. Youtube'dan video izlerken veya Instagram'da gezerken fırlıyor. Genel olarak her telefon bağlanınca fırlıyor.

Telefonu internete bağlayıp, pingin yüksekken telefonun ağ trafiğini kontrol edebilirsin. Telefonun ağ trafiğini anlık olarak takip etmek için çeşitli uygulamalar var. Ben telefonumun kendisinde olan "Settings > Display > Status bar > Show connection speed" (Cihazımı ingilizce kullandığım için emin değilim ancak "Ayarlar > Ekran > durum çubuğu > bağlantı hızını göster" benzeri bir şey olsa gerek.) yolundan açmayı tercih ediyorum.
Eğer telefonun interneti kullanmadığından eminken yine de gecikmeye sebep oluyorsa sorun muhtemelen modemden kaynaklıdır. Farklı bir modemle deneyebilirsin. Müşteri hizmetlerini arayıp arıza kaydı oluşturabilirsin.
Bu arada abine selam söyle Kaan :D 7-8 yıldır görüşemiyoruz ama :)

Yeni konular

Geri
Yukarı