Telefona SMS olarak gelen satın alım işlemi kendiliğinden onaylanmış

Hsnclk

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Cpu: AMD Ryzen 5 5600 Altı Çekirdek 3.50 GHz
Gpu: SAPPHIRE PULSE AMD Radeon™ RX 7600 8GB AMD RDNA™ 3
Ram: Xpg Gammix D30 AX4U32008G16A-DR30 16 GB (2x8) DDR4 3200 MHz CL16
Anakart: Gigabyte A520M-K AMD AM4 DDR4 Micro ATX
Psu: Xigmatek EN40704 X-Power 500W 80Plus Power Supply
Kasa: Everest FLAT MESH 4*12cm Rainbow Fan Tempered Camlı Gaming Kasa
SSD: AGI 512GB NVMe M.2 SSD 3500MB Okuma / 3100MB Yazma
Monitör: Samsung Odyssey G5 27" 1 ms
Arkadaşlar dizi izlerken bir anda Tencent PUBG Mobile üzerinden harcama yapılmak istendiğine dair bir mesaj geldi. Oynadığım bir oyun değil önemsemedim bende. Ardından 5 saniye sonra faturama 124.99 TL yansıtıldığına dair bir mesaj daha geldi. İlk gelen mesajda bu mesaja evet yazarak onay verin diye gelmişti mesaj. Bende nasıl olsa yazmayacağım diye önemsemedim ama 1 dakika sonra mesajları kontrol ettiğimde evet yazılarak mesaj onaylanmış. Bunu ben yapmadım. Müşteri hizmetlerini aradığımda telefonunuza virüs bulaşmıştır diyor. Paycell'i aradığımda başka bir aracı firmaya yönlendirdi. Onlarda iptali olmadığını söyledi. Her şeyi geçtim benim telefonumda nasıl evet yazarak onay verebiliyorlar. Bunun önüne nasıl geçebilirim?

Screenshot_2023-12-10-17-00-01-758_com.google.android.apps.messaging.png

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-12-10-16-59-38-833_com.google.android.apps.messaging.jpg
    Screenshot_2023-12-10-16-59-38-833_com.google.android.apps.messaging.jpg
    36,4 KB · Görüntüleme: 38
  • Screenshot_2023-12-10-16-59-42-673_com.google.android.apps.messaging.jpg
    Screenshot_2023-12-10-16-59-42-673_com.google.android.apps.messaging.jpg
    19,3 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar dizi izlerken bir anda Tencent PUBG Mobile üzerinden harcama yapılmak istendiğine dair bir mesaj geldi. Oynadığım bir oyun değil önemsemedim bende. Ardından 5 saniye sonra faturama 124.99 TL yansıtıldığına dair bir mesaj daha geldi. İlk gelen mesajda bu mesaja evet yazarak onay verin diye gelmişti mesaj. Bende nasıl olsa yazmayacağım diye önemsemedim ama 1 dakika sonra mesajları kontrol ettiğimde evet yazılarak mesaj onaylanmış. Bunu ben yapmadım. Müşteri hizmetlerini aradığımda telefonunuza virüs bulaşmıştır diyor. Paycell'i aradığımda başka bir aracı firmaya yönlendirdi. Onlarda iptali olmadığını söyledi. Her şeyi geçtim benim telefonumda nasıl evet yazarak onay verebiliyorlar. Bunun önüne nasıl geçebilirim?

Eki Görüntüle 2047930
Kötü niyetli kişiler tarafından telefonunuza RAT denilen virüs atılmış büyük bir ihtimal.

Virüs falan değil telefonu bıraktığınızda telefonunuzu kullanan birileri evet mesajı göndermiştir çocuk olabilir.

Virüs falan değil telefonu bıraktığınızda telefonunuzu kullanan birileri evet mesajı göndermiştir çocuk olabilir.
Arada 1 dakikalık bir süre olduğu ve diz izlerken telefonu uzağa koymayacağın düşündüğüm için bu ihtimali elemiştim, buysa çok gülerim.

Virüs falan değil telefonu bıraktığınızda telefonunuzu kullanan birileri evet mesajı göndermiştir çocuk olabil
telefonun başından ayrılmadım. çocuk yok zaten evde. bu anlattığım olay toplasan 30 saniyede oldu. aklımın ermediği şey nasıl benim yerime evet yazıp onayladıkları. kaynağını neden olduğunu galiba bulamayacağım. hard resetten başkada çözüm yok gibi görünüyor.

son zamanlarda aşırı derecede arttı başıma gelen böyle olaylar. mobil bankacılık uygulamalarında sürekli bildirim geliyor hesabınıza şu kadar nakit gelmiştir diye. işin ilginç yanı bildirimler chrome üzerinden geliyor ama uygulamanın fotoğrafı mevcut. bi anlık gaflete düşüp bildirime tıklasam hesaplar gidecek diye korkarken hiç bişey yapamadan 125 tl'mi çaldılar. gülsemmi ağlasammı bilemiyorum

Telefonun başından ayrılmadım. Çocuk yok zaten evde. Bu anlattığım olay toplasan 30 saniyede oldu. Aklımın ermediği şey nasıl benim yerime evet yazıp onayladıkları. Kaynağını neden olduğunu galiba bulamayacağım. Hard resetten başkada çözüm yok gibi görünüyor.

Son zamanlarda aşırı derecede arttı başıma gelen böyle olaylar. Mobil bankacılık uygulamalarında sürekli bildirim geliyor hesabınıza şu kadar nakit gelmiştir diye. İşin ilginç yanı bildirimler Chrome üzerinden geliyor ama uygulamanın fotoğrafı mevcut. Bir anlık gaflete düşüp bildirime tıklasam hesaplar gidecek diye korkarken hiçbir şey yapamadan 125 TL'mi çaldılar. Gülsemmi ağlasammı bilemiyorum.

Karttan falan çekilse harcama itirazı falan yapardın ama konu hat olunca nasıl olacak tam bende bilmiyorum. İznim dışında oldu diye bayiye falan git belki yardım ederler.

Karttan falan çekilse harcama itirazı falan yapardın ama konu hat olunca nasıl olacak tam bende bilmiyorum. İznim dışında oldu diye bayiye falan git belki yardım eder
fatura üstünden olunca hiçbir halt yapamıyorlarmış kardeşim. türkcelli aradım paycelli aradım olmadı. paycell aracı bi firmaya yönlendirdi söyledikleri şey buydu. evet onayı verildiyse iptal gerçekleştiremeyiz dediler. elin ogluna 125 liralık pubg ödemesi yaptık. haram zıkkım olsun demekten başka bişey kalmadı bana :)

Geri
Yukarı