Telefonda kullanılabilir RAM miktarı normal mi?

efeekaya

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. Aklıma bir soru takıldı. Yeni bir Oppo telefona geçtim. 4 GB RAM'i var. Boşta iken kullanılabilir RAM miktarı 1,5-1,6 civarlarında. Yani 3,8'in 1, 6'sı kullanabilir şekilde.

Eskiden GM kullanırdım. 2 GB RAM'i vardı. Telefonda hiçbir şey yokken ve sıfır iken bile 0,7/1,9 idi. Bu sayı uygulama vs. yükleme zamanla kullanmayla 1,2-1,3'e kadar çıkmıştı ve daha fazlasını görmedim. Bir de Xiaomi'nin Note 8 Pro'sunda baktım. Boşta iken 6 GB RAM'in 3-3, 2'si kullanabilir gözüküyor.

2 GB RAM'in 1,9, 4 GB RAM'in 3,8, 6 GB RAM'in 5,7 olduğunu biliyorum. Fakat bu değerleri size sormak istedim. Oppo ve Xiaomi arayüzleri RAM'i çok mu tüketiyor ve bu değerler normal mi?

Zaten oyun oynayan birisi değilim. O yüzden 4GB'de sıkıntı yaşamıyorum. Yıllar sonra yeni bir telefona geçince sorma ihtiyacı duydum. Cevaplayan herkese teşekkürler. Bir de bu Oppo ColorOS'da belirli bir telefon yöneticisi yok mu ? Örneğin toplu bir şekilde önbelleği silen , temizlik yapan ?

Bendekine diyecek hiçbir şey yok 1 GB RAM saolsun 600 mb sisteme 200 mb ayrılmışa geriye kaldı el elde baş başta (Android Go kullanmayın pişmanlıktır)

Yeni konular

Geri
Yukarı