Telefonlar kolay kolay bozulur mu, veri depolamak için kullanılır mı?

Makaleler
45
Merhaba,

Bir telefonu hiç format atmadan yıllarca kullanan var. Ancak telefon bozulmuyor. Bunun sebebi nedir?
Bilgisayar 7/24 açık tutan kişiler vardır ama genellikle PC kapatılır. Telefon ise hiç kapanmıyor. Buna göre mi tasarlanıyor?

Bu telefona verilerimi tutsam sıkıntı yaşar mıyım? 10 GB veri var. Kendisi ise 128 GB. Ailevi fotoğraflarım var.
Şahsi fotoğraflarım var ve 2 tane USB ve PC'ye yedekliyorum.

1 tane USB'yi yanımda taşımaya kalksam PC bulmak zor olabilir. Ama telefon olursa, mesela kısa bir videoyu rahat bir şekilde WhatsApp üzerinden atarken; USB taşıyorsam bir PC bulmak zor olabilir.

Bu anlamda bakarsak telefonda verileri tutmak daha iyi olmaz mı?

Dayımın telefonu iPhone. Ne zamandan beri kullanıyorsun dediğim zaman 3 yıldır kullandığını ve hiç format atmadığını söyledi. Hafızasını bile doldurmamış.

Yanımda USB taşımak gereksiz gibi duruyor ancak telefon her zaman yanımızda.

Bu anlamda telefonda verileri tutmak iyi olur mu? Artık USB'de falan veri tutmak istemiyorum. USB içindeki çer çöp ne varsa tek tek sileceğim. Artık veri depolamak işkence gibi oldu. Çoğu hemen hemen hepsi gereksiz fotoğraf. Geri kalanı telefonda olacak. Doğru mudur sizce?

Düşüncelerini merak ediyorum. İyi Sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Bir telefonu hiç format atmadan yıllarca kullanan var. Ancak telefon bozulmuyor. Bunun sebebi nedir?
Bilgisayar 7/24 açık tutan kişiler vardır ama genellikle PC kapatılır. Telefon ise hiç kapanmıyor. Buna göre mi tasarlanıyor?

Bu telefona verilerimi tutsam sıkıntı yaşar mıyım? 10 GB veri var. Kendisi ise 128 GB. Ailevi fotoğraflarım var.
Şahsi fotoğraflarım var ve 2 tane USB ve PC'ye yedekliyorum.

1 tane USB'yi yanımda taşımaya kalksam PC bulmak zor olabilir. Ama telefon olursa, mesela kısa bir videoyu rahat bir şekilde WhatsApp üzerinden atarken; USB taşıyorsam bir PC bulmak zor olabilir.

Bu anlamda bakarsak telefonda verileri tutmak daha iyi olmaz mı?

Dayımın telefonu iPhone. Ne zamandan beri kullanıyorsun dediğim zaman 3 yıldır kullandığını ve hiç format atmadığını söyledi. Hafızasını bile doldurmamış.

Yanımda USB taşımak gereksiz gibi duruyor ancak telefon her zaman yanımızda.

Bu anlamda telefonda verileri tutmak iyi olur mu? Artık USB'de falan veri tutmak istemiyorum. USB içindeki çer çöp ne varsa tek tek sileceğim. Artık veri depolamak işkence gibi oldu. Çoğu hemen hemen hepsi gereksiz fotoğraf. Geri kalanı telefonda olacak. Doğru mudur sizce?

Düşüncelerini merak ediyorum. İyi sosyaller.

Hocam verilerinize 128 GB yetecek mi yetmeyecek ise ucuza 256 GB telefon önerebilirim.

Telefona internetten sürekli program kurmuyorsunuz. Kurduğunuz programlar güvenli bir uygulama marketi üzerinden kurulduğu için virüs sıkıntısı çok olmuyor. Telefonun kendi yazılımı olduğu için kendini optimize ediyor. Ayrıca telefonu depolama olarak kullanmanız saçma. Telefonun depolama çipi sıvı teması ya da fiziksel darbe alsa geçmiş olsun. Taşınabilir HDD alabilirsiniz. Ben 500 GB Toshiba taşınabilir HDD aldım bütün fotoğraflarım onun içinde. Kullanacağım zaman bilgisayara takıyorum onun dışında kılıfında duruyor.

Dostum telefonlarda bilgisayarlarda olduğu kadar büyük ve sık veri alışverişi yapılmaz ondan daha zor bozulması. Ayrıca diski ölmeden bambaşka sorunlar çıkar zaten +10 yıl kullanılan ve hiç sıkıntısı olmayan HDD'ler de var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum telefonlarda bilgisayarlarda olduğu kadar büyük ve sık veri alışverişi yapılmaz ondan daha zor bozulması. +diski ölmeden bambaşka sorunlar çıkar zaten+10 yıl kullanılan ve hiç sıkıntısı olmayan HDD'ler de var.

Hocam elinden kayıp suya düşse telefon ya da büyük bir fiziksel darbe alsa anakart üstünde çipin kırılma ihtimali var. O yüzden çok saçma bir şey bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı