Telefonu SD karta kurmalı mıyım?

Unknown Human

Kilopat
Yer
Bursa - İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba. Bir hafta önce Samsung J7 Prime 16GB modeli amazon.com.tr'de ucuza görünce aldım.
Telefonu 1 haftadır kullanıyorum ve şu an 3.5 GB boş kullanım alanım kaldı. Üstelik bu SD karta atabildiğim tüm programları ve dosyaları attım. SD karta stok ROM yükleyebilir miyim? Yüklersem çok performans kaybı yaşar mıyım? Tavsiye eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
SD kartı varsayılan depolama birimi yapmak için ROM yüklememiz gerekir diye düşünmüştüm. Peki benim SD kartımı varsayılan depolama birimi olarak değiştirsem uygulamalarda veya herhangi bir şekilde yavaşlama olur mu? Önerir misiniz bunu yapmamı?

Üstelik bu SD karta atabildiğim tüm programları ve dosyaları attım.

Uygulama verilerini mi taşıdın yoksa uygulamayı direk SD karta mı taşıdın? Taşıdığın uygulamalarda yavaşlık olmuyorsa SD kartı varsayılan depolama seçebilirsin.

Yavaşlık varsa bunun için yüksek hızlı bir SD kart kullanmanı tavsiye ederim.

Uygulama verilerini mi taşıdın yoksa uygulamayı direk SD karta mı taşıdın? Taşıdığın uygulamalarda yavaşlık olmuyorsa SD kartı varsayılan depolama seçebilirsin.

Yavaşlık varsa bunun için yüksek hızlı bir SD kart kullanmanı tavsiye ederim.
Uygulamaların depolama yerini değiştirdim. Ama her uygulamada depolama yerini değiştir seçeneği yoktu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı