Telefonumda SD kart olmasına rağmen uygulamalar telefonun hafızasına yükleniyor

Öncelikle merhaba arkadaşlar. Benim telefonum Sony Xperia M4 Aqua model. Bu telefonda 8 GB telefonun kendi hafızası ayrıca 16 GB SD kart mevcut. Fakat uygulamalar ya da Android sistem gibi gereksinimlerin hepsi telefonun hafızasına yükleniyor ve haliyle telefon hafızası doluyor. 16 GB'lık SD kartta ise sadece 300 MB'lık bilgiler yüklü. Ben SD kartı asıl hafıza yapamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırsam bunun çözümü yoktu Google Play Store her zaman telefon hafızasına indirme yapıyordu ama uygulamayı indirdikten sonra Ayarlar-->Uygulamalar gidip uygulamayı SD kart hafızasına taşıyabilirsiniz.

Hocam uygulamayı yükledikten sonra ayarlardan hafıza kartına taşıyabiliyorsunuz ama size çok artısı olmuyor. Bu sorunu root gereken işlemlerle çözenleri duymuştum.

Sanırsam bunun çözümü yoktu Google Play Store her zaman telefon hafızasına indirme yapıyordu ama uygulamayı indirdikten sonra Ayarlar-->Uygulamalar gidip uygulamayı SD kart hafızasına taşıyabilirsiniz.
Bazı uygulamalarda bu oluyor ama Whatsapp,Youtube gibi uygulamaları taşıyamıyorum. Bunun bir çözümü yok mudur?
Hocam uygulamayı yükledikten sonra ayarlardan hafıza kartına taşıyabiliyorsunuz ama size çok artısı olmuyor. Bu sorunu root gereken işlemlerle çözenleri duymuştum.
Ayrıntıları biliyor musunuz peki?

Yeni konular

Geri
Yukarı