Telefonun bataryası yanlışlıkla çıktığında açınca şarj azalıyor

ragnar

Kilopat
Yer
Kadıköy
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Aldığım güne her gün lanet ettiğim s7562 model telefonum başlıkta yazdığım sorunu çıkarıyor.
Telefon yere düşmeden şarjı %82 idi ama yeniden başlatınca şarjının %2 olduğunu gördüm. Sorunun ne olduğu hakkında bir fikri olan var mı arkadaşlar? Açıkçası servise vermeyi de düşünmüyorum en kısa zamanda zenfone 5'e geçeceğim.

Telefon replika ise olabilir benim Kore malı bir s4 vardi şarjı sadece %50 dolduruyordum telefonu açıp kapayınca %100 oluyordu ve şarj %60 a felan gelince açıp kapatıyordum %80 oluyordu bazende seninki gibi şarj %100 iken kapatıp açınca %10 a düşüyordu anlayacağın benim telefon çakmaydı :) .

Benzer olayı Htc 626 dual de yaşamıştım.Şarj %80 ve sadece 10 dakika video izlemeyle%40 a kadar düşüyordu.Hatta bazen göstergeye bakıyordum,4-5 saniyede %1 azaldığı oluyordu.Şarj tamamen bitip %1 e geldiğinde 1-2 saat boyunca açık kalabiliyordu.Çok dengesiz ve ne olacağı belirsiz olduğu için powerbank olmadan sokağa adım atamıyordum.En sonunda servise yolladım.Servis hiçbirşey yapmadı,''kullandığınız uygulamalar,oyunlar şarjın bitme hızını etkiler'' vs vs yazı yazıp telefonu olduğu gibi geri gönderdiler.Yani servise yollamanı öneriririm ama aynı durum olabilir ve telefonun olduğu gibi geri gelebilir.

Cihazın pil kalibrasyonu bozulmuş olabilir. Kalibre sorunu varsa sorunu çözmeyi denemek için telefonun şarjını iyice bitirin. Daha sonra şarjda uzun süre tutun. (Ör: 2 saat şarj dolum suresi ise siz 6 saat şarjda bekletin)

Geri
Yukarı