Telefonun Şarj Olurken Yanması

Enogerof

Kilopat
Makaleler
1
Reeder P10S kullanıcısıyım maalesef. Telefonu aldıktan 5 ay sonra bir sabah uyandığımda telefonumu dokunulmayacak derecede sıcak bulmuştum, şarj girişi, kablosu, ana ekran tuşu ve etrafı erimiş durumdaydı. Bunun üzerine garantiye yolladığımızda bizden telefonun yarısı kadar para istemişlerdi, biz de doğal olarak vermedik ve olayı tüketici mahkemesine taşıdık. Çünkü sorunun bizimle alakası yoktu, kendi adaptörü ve eskisi bozulduğu için telefonu aldığımız vatan bilgisayardan yenisi aldığımız type-c kabloyu kullanıyorduk. Yaklaşık 6 ay sonunda karar ile telefonum ücretsiz tamir edildi. Şuan bunu yazmamım sebebi aynı şeyi tekrar yaşamış olmam.

Bu seferlik uykumda değildim ve telefondan yanık kokusu alınca şarjdan çıkardım, kablonun ucunun ve soketin yandığını gördüm. Reeder'ın kendi adaptörünü kullanıyorum ama kablo olarak S-link'in swapp isimli metal kablosunu kullanıyorum. Durmadan kablo değiştirmekten sıkılıp sağlam bir şey alayım dedim. Şimdi sorum ne yapmalıyım? Telefonun garantisi hala devam ediyor. Ama kablonun orijinal olmaması garanti için bir sıkıntı olur mu ya da direkt farklı kablo kullanmışsınız bu yüzden olmuş diye itelerler mi bilmiyorum. Kablodan olma ihtimali var mı onu da bilmiyorum gerçi. Lütfen bana bir akıl verin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Direkt olarak mahkemeye gidin bence, garantiyi filan tamamen boşverip. Böyle durumda işi yokuşa sürüp ilk seferinde mahkemeye gitmenize sebep olan firmaya nasıl güvenip yine cihazını aldınız? Keşke para iadesi isteseydiniz.
Mahkemeye gidip maddi/manevi tazminat davası açın. Rahatlıkla en kötü ihtimalle cihazın fatura değerini tazminat alırsınız. Can ve mal güvenliği söz konusu, fazlasını da alabilirsiniz.

Batarya veya şarj arızası tehlikelidir. Risk alıp tekrar kullanmışsınız, yerinizde olsam değişim değil ücret iadesi ister ve bir daha o markayı kullanmam.

Ben de ücret iadesinden yanaydım, isteğimi belirtmiştim ama sonuncunda sadece ücretsiz tamirini yaptırabildim. Elimde olsa zaten bir daha almayacağım bir marka, öğrencilik hali elimizdekiyle idare etmeye çalışıyoruz. Önerilerinizi dikkate alacağım. Yardımlarınız için teşekkürler.
Acaba kablo hakkındaki sorularıma cevap verir misiniz? Babam tekrar garantiye vererek para iadesi isteyecek, aynı durum tekrarlanırsa mahkemeye gideceğini söyledi. Garantiye kabloyu da vermemiz gerekir mi ya da farklı kablo olması direkt sıkıntı olur mu? @monurts @161553 @Regionella

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı