Televizyon açılmıyor

Makaleler
40
Daha fazla  
Selam,
Evde duran Vestel televizyonumuz var. Onu kullanmak icin fise taktigimda televizyonun mavi LED'i yaniyor. Tusa bastigimiz zaman sonuyor ve tekrar mavi isik geliyor. Kisacasi televizyon açılmıyor.

@Yener K. hocam belki sen biliyorsundur. Yardımcı olabilir misin?

Son düzenleme:
Servisi de biraz fazla para isteyebilir. Bütçeye uyarsa yapabilirsiniz.

Servisi de biraz fazla para isteyebilir. Bütçeye uyarsa yapabilirsiniz.

Hocam aslında şu anda televizyonun çıtasını falan söktüm. Anakart falan bana merhaba diyor 😃
O halde ben iç temizliğini falan yaptım yine de açılmıyor.

Anakartın, kablo bağlantılarının. vb. fotoğrafını atarsanız, kontrol edebiliriz. Kopan kablo gördünüz mü?
Gözüme hiç kopuk parça gözükmedi hocam. Telefonum biraz şarj olsun. Fotoğraf atarım.

Görselleri ektedir.

Dosya Ekleri

• IMG_20220806_204236_955.jpg
    IMG_20220806_204236_955.jpg
    101,2 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG_20220806_204230_665.jpg
    IMG_20220806_204230_665.jpg
    96,7 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
Buyurun hocam anakartın arkası.
Eki Görüntüle 1477600

Owww, anakart patlamış. Siyah kahverengi kısımlar var bakın lehimlerde, tamir etmek çok zor çünkü bir parça bozulunca öbür parçanın bozulması da muhtemel olarak tetiklendi.

Umarım yardımcı olmuşumdur hocam, aynı kısmın üst taraftan resmini de atın bakalım kahverengi lehimlerde hangi parçalar var?

Umarım yardımcı olmuşumdur hocam, aynı kısmın üst taraftan resmini de atın bakalım kahverengi lehimlerde hangi parçalar var?

SCART girişi var. :)
Oraların o renkte olması bir arızaya benzemiyor. Floresan TV tipine bakarsam, yani rutubetten ve yüksek ısıdan o hale gelmiş yüksek ihtimal. Yani normal orası. Sorun şişen kondansatörlerde. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı