Televizyon için Wi-Fi adaptörü önerisi

çerezos

Hectopat
Daha fazla  
Televizyonda Smart TV var ama kablosuz internete bağlanamıyor ben de bunun için bu ürünü almayı düşünüyordum ama bu ürünü araştırırken adaptörü taktıktan sonra internet sitesinden kurulum yapılması gerektiğini öğrendim. Bu kurulum televizyondan olur mu olursa nasıl yapmam gerekiyor?

Televizyonda Smart TV var ama kablosuz internete bağlanamıyor ben de bunun için bu ürünü almayı düşünüyordum ama bu ürünü araştırırken adaptörü taktıktan sonra internet sitesinden kurulum yapılması gerektiğini öğrendim. Bu kurulum televizyondan olur mu olursa nasıl yapmam gerekiyor?

Hocam merhaba, sanırsam bu videoda anlatılıyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İyi sosyaller.

Hayır olmaz hocam. Çünkü bu cihazlar bilgisayar için genelde. TV marka modeliniz nedir? Mesela LG'nin eski smart TV'lerinde wifi dongle gibi bir aparat vardı onu USB'den takınca Wifi üzerinden bağlanıyordu. Sizin TV'nize uygun böyle bir aparat varsa onu araştırmanız lazım. Bunun için TV'nizin Wifi kullanımına uygun bir yazılımı olmalı (Wifi ready olmalı).

Son düzenleme:
Televizyonlar böyle aparatlar her zaman çalışmıyor sanırım. Tak çalıştır özellikli ve Android ile de uyumlu bir ürün ile denemeniz gerekir diye düşünüyorum. Ama Smart TV bile olsa bir televizyonda Wi-fi özelliği yoksa sonradan eklenemiyor diye biliyorum. Bilgisayar mantığıyla çalıştığını sanmam.

Hocam merhaba, bunun yerine mi TV stick veya Mi Box tercih edebilirsiniz.

Hocam merhaba, sanırsam bu videoda anlatılıyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İyi Sosyaller.

Teşekkürler hocam ama burada herhalde bilgisayar için anlatım yapmış bana televizyon için lazım

Hocam merhaba, bunun yerine mi TV stick veya Mi Box tercih edebilirsiniz.

Onlar çok pahalı oluyor ve zaten TV de Smart TV var

Hayır olmaz hocam. Çünkü bu cihazlar bilgisayar için genelde. TV marka modeliniz nedir? Mesela LG'nin eski Smart TV'lerinde Wi-Fi dongle gibi bir aparat vardı onu USB'den takınca Wi-Fi üzerinden bağlanıyordu. Sizin TV'nize uygun böyle bir aparat varsa onu araştırmanız lazım. Bunun için TV'nizin Wi-Fi kullanımına uygun bir yazılımı olmalı (Wi-Fi ready olmalı).

Televizyonun markası telefunken kablolu internet seçeneği var bende diyorum ki Wi-Fi adaptör takınca herhalde kablosuz seçeneği de gelir diye düşünüyordum ama sizin dediğinize göre herhalde öyle bir seçenek gelmeyecek

Son düzenleme:

Geri
Yukarı