Televizyona yansıtılan ekranda çözünürlük düşüyor

Can286122

Centipat
Arkadaşlar bilgisayarimi HDMI kablosu ile TV'ye yansıtıyorum ama oyun oynarken çözünürlük aşırı kötü oyunlar en yuksek ayarlarda ekran cözünürlüğümde öyle ama oyuna girdiğim zaman cözünürlük düşüyor monitörüm olmadığı için monitörde deneyemedim yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Televizyon büyük ise ekrana sığdırmak için daha çok pikseller gösterebilir. Zaten TV ile oyun oynamak pek mantıklı bir şey değildir.
Anladım cok büyük televizyon degil kasayı yeni aldım monitörüm olmadigi icin simdilik böyle kullaniyorum ekran kartımda sıkıntı yoktur yani degilmi ?
Çözünürlük mü, grafik kalitesi
Kusura bakmayın ikisinin arasindaki farkı bilmiyorum normalde okadar kötü durmuyor ama oyunagirdigimde oyunun kalitesi yuksek oldugu halde cok kötü gözüküyor

Kusura bakmayın ikisinin arasindaki farkı bilmiyorum normalde okadar kötü durmuyor ama oyunagirdigimde oyunun kalitesi yuksek oldugu halde cok kötü gözüküyor
Çözünürlük ekran ölçeği gibi bişey. Misal 1920x1080 gibi. Grafik ise ekrana yansıyan görüntünün bulanıklaşması, çamurlaşması, kalitesinin azalması işte. Çözünürlük düştükçe, grafik kaliteside düşebilir tabi o ayrı konu. Ama zannımca sorununuz, çözünürlük değil tvye yansıyan görüntünün kalite bozulması.

Çözünürlük ekran ölçeği gibi bişey. Misal 1920x1080 gibi. Grafik ise ekrana yansıyan görüntünün bulanıklaşması, çamurlaşması, kalitesinin azalması işte. Çözünürlük düştükçe, grafik kaliteside düşebilir tabi o ayrı konu. Ama zannımca sorununuz, çözünürlük değil tvye yansıyan görüntünün kalite bozulması.
Evet tv yansıttım kalite bozuk gibi sanki ps 2 oynuyorum. 😀

Geri
Yukarı